Terlecki nie przeprosi Cichanouskiej. Napisał do niej list

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki, PiS / Fot. Facebook.com/Ryszard Terlecki

Wicemarszałek Sejmu poinformował, że napisał list do liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej. Wyjaśnił w nim „z kim ma do czynienia” współpracując ze środowiskiem Rafała Trzaskowskiego w ramach Campus Polska. Terlecki nie przeprosi za swój wpis w mediach społecznościowych.

  • Terlecki napisał na Twitterze, że “jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie.”
  • Wpis miał za zadanie komentować zaproszenie liderki białoruskiej opozycji na Campus Polska Przyszłości. Inicjatywa ta zorganizowana będzie na przełomie sierpnia i września przez środowisko związane z Rafałem Trzaskowskim.
  • Z powodu wpisu wysłanego przez Ryszarda Terleckiego, posłowie KO, a także koła Polska2050 i klubu Lewicy domagają się jego odwołania z funkcji wicemarszałka Sejmu.
  • Zobacz także: Spór o kopalnię Turów: Rząd czeski negocjuje. Jednak będzie porozumienie?

Warto przypomnieć, co Terlecki napisał na Twitterze. Twierdzi, że “jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. Terlecki nie przeprosi za swoją wypowiedź na łamach serwisu internetowego.

Wpis miał za zadanie komentować zaproszenie liderki białoruskiej opozycji na Campus Polska Przyszłości. Inicjatywa ta zorganizowana będzie na przełomie sierpnia i września przez środowisko związane z Rafałem Trzaskowskim.

Wicemarszałek Sejmu zapytany dziś przez dziennikarzy, czy przeprosi za swój wpis oświadczył, że tego nie zrobi.

Przepraszać z pewnością nie będę. Nie widzę powodu, żeby ujawnić pewną sprawę, która się dopiero toczy. Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający, z kim ma do czynienia zadając się z Campusem – powiedział Terlecki dodając, że list “będzie publiczny”.

Dziennikarze próbując kontrować wypowiedzi Terleckiego komentowali, że Swiatłana Cichanouska ma do czynienia z politykami w Polsce. Terlecki odpowiedział: „Ale to jest specyficzny rodzaj polityków i dobrze, żeby o tym wiedziała”.

Z powodu wpisu wysłanego przez Ryszarda Terleckiego, posłowie KO, a także koła Polska2050 i klubu Lewicy domagają się jego odwołania z funkcji wicemarszałka Sejmu.

rmf24.pl

POLECAMY