Wybory w USA: Trump-Pence wystartują ponownie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Możliwe spotkanie Trump-Pence?

donald-trump-mike-pence-media-narodowe / fot. Gage Skidmore Wikimedia Commons

Donald Trump powiedział FOX News, że w tej jest zbyt wcześnie na ponowne spotkanie z byłym wiceprezydentem jego administracji, którym w latach 2017-2021 był Mike Pence. Tematem do potencjalnych negocjacji miałby być ich ponowny wspólny start w wyborach w 2024 roku.

  • Trump przemawiał w sobotę wieczorem na kolacji dla darczyńców Partii Republikańskiej w Północnej Karolinie.
  • Były prezydent powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby rozmawiać o wspólnym starcie wyborczym z Pence’em.
  • Mike Pence niedawno pojechał do New Hampshire, co przez wielu komentatorów uważane jest za sposób na przetestowanie możliwości wyborczych kandydowania na prezydenta.
  • Trump podsycił spekulacje na temat swojego potencjalnego startu w 2024 r. wysyłając e-maile o ciągłym zbieraniu funduszy, oferując rekomendacje dla kandydatów do Kongresu i planując wiece jeszcze tego lata.
  • Zobacz także: Koronawirus w USA: Fauci kłamał o pochodzeniu COVID-19?

Trump, który przemawiał w sobotę wieczorem na kolacji dla darczyńców Partii Republikańskiej w Północnej Karolinie, został zapytany przez FOX News, czy jest zainteresowany ponownym startem i czy odbędzie się spotkanie Trump-Pence.

„Mike i ja mamy dobre relacje, nadal mamy dobre, ale z pewnością jest za wcześnie, aby rozmawiać o wspólnych wyborach” – odpowiedział były prezydent w ekskluzywnym wywiadzie telewizyjnym przed przemową

Mike Pence sonduje możliwości wyborcze, Donald Trump wciąż nie podjął decyzji o ponownym starcie.

Sam Mike Pence niedawno pojechał do New Hampshire, co przez wielu komentatorów uważane jest za sposób na przetestowanie możliwości wyborczych kandydowania na prezydenta. Wziął tam udział w kilku spotkaniach lokalnych struktur Partii Republikańskiej.

Donald Trump otwarcie krytykował Pence’a po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia, kiedy miał nadzieję, że wiceprezydent wykorzysta swoją pozycję przewodniczącego Senatu, aby pomóc w sprzeciwie wobec głosowania Kolegium Elektorów. Spotkanie Trump-Pence nie wydaje się więc być najbardziej pożądanym planem w grafiku byłego prezydenta USA.

Trump podsycił spekulacje na temat swojego potencjalnego startu w 2024 r. wysyłając e-maile o ciągłym zbieraniu funduszy, oferując rekomendacje dla kandydatów do Kongresu i planując wiece jeszcze tego lata. 74-letni Trump nie powiedział jeszcze, kiedy ogłosi swoją decyzję dotyczącą swojej politycznej przyszłości.

„Podejmę decyzję w niezbyt odległej przyszłości, może wcześniej niż ludzie myślą. I myślę, że będą bardzo szczęśliwi” – ​​powiedział Trump w sobotni wieczór.

Tymczasem jeden z członków rodziny Trumpa odmawia wejścia na scenę polityczną. Lara Trump ogłosiła, że ​​nie będzie ubiegać się o miejsce w Senacie Karoliny Północnej w 2022 roku. Chwilę po jej ogłoszeniu Trump publicznie poparł republikanina Teda Budda, (R-N.C.) na stanowisko zwolnione przez senatora Richarda Burra.

foxnews.com

POLECAMY