Terlecki atakuje Cichanouską: Niech szuka pomocy w Moskwie

KONTROWERSJE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Terlecki, PiS.

Ryszard Terlecki, PiS. / Fot. Facebook.com/szymanski.gps

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS, prof. Ryszard Terlecki w ostrych słowach zaatakował Swiatłanę Cichanouską. To reakcja na jej udział w spotkaniu polskiej opozycji. – Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego (pisownia oryginalna – przyp. red.), to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał na Twitterze.

  • Prof. Terlecki zaatakował Cichanouską najpierw na Twitterze, a potem szerzej – na Facebooku.
  • To już nie pierwsza osoba zza zachodniej granicy, która straciła sympatię PiS.
  • Wcześniej podobną drogę przeszedł Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Zanim skłócił się z polskim rządem był gościem m.in. TV Republika, utrzymywał też dobre kontakty z politykami PiS.
  • Zobacz także: Tusk powróci do polskiej polityki? „Nie pozwolę zatopić PO”

Wpis polityka partii rządzącej wywołał burzę. Jednak to go nie zniechęciło i prof. Terlecki jakiś czas później znów uderzył w Cichanouską. Tym razem zrobił to za pośrednictwem Facebooka. – Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów – stwierdził.

– W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków – dodał.

Czy to już ostatnia odsłona tej historii? A może prof. Terlecki zaatakuje Cichanouską po raz kolejny, tym razem na jeszcze jakimś innym portalu społecznościowym? Jest jeszcze przecież Albicla, YouTube, Instagram, Gab, Parler, MeWe, Minds, Mastodon…

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY