Indie vs Twitter. “To już ostatnie ostrzeżenie dla korporacji!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Logo Twittera

Twitter, logo / Fot. Pixabay

W ostatnich dniach Indie ogłosiły “ostatnią szansę”, aby Twitter dostosował się do nowych zasad IT i uniknął “surowych konsekwencji”.

  • Indie ogłosiły w lutym nowe zasady panujące w branży IT, mające na celu uregulowanie treści na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, WhatsApp oraz Twitter
  • Indie oczekują, że Twitter dostosuje się do nowych wytycznych, w przeciwnym razie czekają go “surowe konsekwencje”
  • W ramach okazania “dobrej woli”, Ministerstwo Technologii przekazało korporacji “ostatnie ostrzeżenie”

Rząd Indii wprowadził nowe przepisy dotyczące branży IT. Mają one na celu uregulowanie treści pojawiających się na portalach społecznościowych. Przepisy dotkną głównie międzynarodowych gigantów, takich jak Facebook, WhatsApp oraz Twitter. Komunikatory miały by stać się odpowiedzialne za publikowane na ich łamach treści. Indie twierdzą, że Twitter nie współpracuje z nimi należycie w kwestii wprowadzania w życie nowych zasad.

Kraj domaga się, aby firmy ustanowiły nowe “mechanizmy rozpatrywania skarg”. Miałyby również wyznaczyć nowych dyrektorów, zajmujących się koordynacją spraw z organami ścigania. Indie przekazały, że władze portalu zostały poinformowane o nowych przepisach z dniem 26 i 28 maja. Jednak odpowiedzi firmy nie okazały się satysfakcjonujące, ponieważ „nie odnoszą się do wyjaśnień, których zażądało ministerstwo, ani nie wskazują na pełną zgodność z Zasadami”.

Co więcej, Ministerstwo Technologii Indii podało, że Twitter nie poinformował go jeszcze o powołaniu dyrektora ds. zgodności. Wątpliwości urzędników budzą również inspektor ds. skarg oraz osoba będąca pośrednikiem między firmą, a organami ścigania. Indie ostrzegają, iż jeśli Twitter nie podporządkuje się wytycznym, poniesie “surowe konsekwencje”. Technologiczny gigant mógłby m.in. zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej za publikowane na nim treści.

„Jednakże, jako gest dobrej woli, Twitter Inc otrzymuje ostatnie powiadomienie, aby natychmiast zastosować się do Zasad” – przekazało Ministerstwo.

Reuters

POLECAMY