Zagraniczne aktywa Morawieckiego? Premier odpowiada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Morawiecki: Limit osób w kościele będzie zmieniony

mateusz-morawiecki / foto. Mueller / MSC Wikimedia Commons

Dziennikarze “Faktu” zapytali premiera Mateusza Morawieckiego o posiadane zagraniczne aktywa. W odpowiedzi szef rządu wyjaśnił, że ani on, ani jego żona nie posiadają żadnego majątku za granicą oraz nie mają w swoim zeznaniu majątkowym żadnych nieujawnionych kwestii.

  • Premier wspomina o swoim doświadczeniu w pracy, zarządzaniu zebranymi funduszami i podsumowuje ostatnie 20 lat swojej kariery zawodowej.
  • W rozmowie dla “Faktu” tłumaczy, że zarówno on, jak i jego żona nie są w posiadaniu żadnych aktywów, środków i funduszy za granicą.
  • Morawiecki czeka na to, by ustawa o jawności majątków najbliższych członków rodzin polityków została odmrożona.
  • Zobacz także: Ambasada RP w Berlinie: Administracja zażądała usunięcia reklamy z hasłem „Nowa Polka babci”

Premier wspomina o swoim doświadczeniu w pracy, zarządzaniu zebranymi funduszami i podsumowuje ostatnie 20 lat swojej kariery zawodowej.

“Od 2007 r. byłem prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Rzeczywiście zarabiałem bardzo dużo pieniędzy i nigdy tego nie ukrywałem. Razem z żoną inwestowaliśmy w nieruchomości. Kiedy podejmowałem decyzję o przejściu do polityki, miałem propozycję pozostania w szeroko pojętym sektorze bankowym i zarabiania pieniędzy. Jednak to mnie nie interesowało” – powiedział Morawiecki.

Dodał również, że ten rozdział w jego historii jest zamknięty. Wspomina, że przechodząc do polityki nie chciał, aby wpływała na niego działalność gospodarcza żony. To, jak podaje, jest główny powód dokonania przez małżeństwo Morawieckich rozdzielności majątkowej. Morawieccy umowę o rozdzielności majątkowej podpisali dwa razy: w 2013 i 2015 roku. W efekcie znaczna część pieniędzy, przynajmniej teoretycznie, trafiła w ręce żony premiera. “Fakt” zadał jednak pytanie o zagraniczne aktywa Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki podkreślił raz jeszcze, że ani on, ani jego żona nie mają “żadnych aktywów – żadnych środków, żadnych funduszy i żadnych kont za granicą. Żadnych zagranicznych inwestycji – mówił w rozmowie z gazetą “Fakt”.

Morawiecki był pytany, czy jako premier czeka na to, by ustawa o jawności majątków najbliższych członków rodzin polityków została odmrożona. W odpowiedzi wskazał, że jest zwolennikiem jawności.

„Popieraliśmy ustawę o jawności majątku polityków, gdy była ona dyskutowana (jesień 2019). I popieramy ją cały czas” – mówił premier.

tvp.info

POLECAMY