100% skuteczności jednej ze szczepionek na koronawirusa. Jednak tylko w wybranej grupie wiekowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Covid-19 koronawirus szczepionka

Szczepionka / Fot. Pixabay

100% skuteczności jednej ze szczepionek na koronawirusa? – W badaniu fazy II/III oceniającym immunogenność szczepionki mRNA Moderna u nastolatków (wiek 12-18 r.ż.) nie zaobserwowano przypadków COVID-19 u tych, którzy otrzymali II. dawki szczepionki – poinformował dr Grzegorz Cessak.

  • Szczepionka na koronawirusa koncernu Moderna ma 93% skuteczności od 14. dni po podaniu pierwszej dawki i 100% od 14. dni po podaniu drugiej. Tak wynika z przeprowadzonych badań.
  • Jesteśmy zdecydowani zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc zakończyć pandemię COVID-19 – powiedział Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderny.
  • Zobacz także: UE: Rusza unijny system weryfikacji, wprowadzający paszporty covidowe

Z kolei po przyjęciu tylko jednej dawki preparatu Moderna, od 14. dnia po tym fakcie wykształca się skuteczność na poziomie 93%. 100% skuteczności po podaniu drugiej dawki także występuje od dwóch tygodni po tym fakcie. Badania prowadzono w ramach sprawdzania skuteczności szczepionek na koronawirusa wśród nastolatków. Na świecie kolejne kraje decydują się na wprowadzenie szczepień tej grupy wiekowej.

Stéphane Bancel, dyrektor generalny Moderny poinformował, że te wyniki firma przekaże do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Koncern chce, aby jego preparaty zostały zatwierdzone do szczepienia nastolatków. – Jesteśmy zdecydowani zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc zakończyć pandemię COVID-19 – powiedział Bancel.

interia.pl

POLECAMY