USA: Za bilet na koncert więcej muszą zapłacić niezaszczepieni!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aby uczestniczyć w niektórych koncertach na Florydzie, niezaszczepieni zapłacą za bilety więcej niż zaszcepieni.

Podziały społeczne w kwestii zaszczepienia na Florydzie. / fot. Michael Seeley Melbourne, FL, United States WikiMedia Commons

Organizator koncertów na Florydzie wpadł na niecodzienny pomysł, aby zachęcić swoją społeczność do szczepień. Postanowił zaoferować 18 dolarów zniżki na bilety na nadchodzący koncert dla zaszczepionych. Jednocześnie ustalił, że niezaszczepieni muszą zapłacić 999,99 dolarów za wstęp na to samo wydarzenie.

  • Koncert promujący szczepienia przeciw COVID-19 pretekstem do podziałów społecznych
  • Mieszane reakcje społeczeństwa nie stoją na przeszkodzie organizatorowi
  • Społeczeństwo amerykańskie sceptyczne wobec szczepień, mimo zachęt rządu i korporacji.
  • Zobacz także: BLM traci poparcie. Powodem „zamieszki i niepokoje społeczne”

Koncert promujący szczepienia przeciw COVID-19 pretekstem do podziałów społecznych

Paul Williams z Leadfoot Promotions powiedział, że wpadł na ten pomysł, gdy terminy szczepień w jego stanie otworzyły się dla wszystkich. Wtedy postanowił zaplanować koncert, na którym ludzie mogliby się bezpiecznie bawić po ponad roku utrudnień związanych z pandemią, która zamknęła większość wydarzeń organizowanych dla ludzi na żywo. Stąd idea promująca pewne korzyści dla osób, które już się zaszczepiły i pomysł, że niezaszczepieni muszą zapłacić więcej za tę samą usługę.

Koncert, o którym mowa odbędzie się 26 czerwca w VFW Post 39 w St. Petersburgu. Wystąpią na nim trzy punkrockowe banki: Teenage Bottlerocket, MakeWar i Rutterkin. Wydarzenie to ma odbywać się w ramach ogólnokrajowych działań zachęcających do powszechnych szczepień, aby móc zwalczyć COVID-19.

Williams powiedział, że do tej pory nikt nie kupił żadnego z biletów za niespełna 1000 dolarów, za które w razie chęci uczestnictwa muszą zapłacić niezaszczepieni. W sprzedaży jest także około 250 biletów ulgowych dla zaszczepionych.

Mieszane reakcje społeczeństwa nie stoją na przeszkodzie organizatorowi

Jak podaje Williams, reakcja lokalnej sceny muzycznej na jego inicjatywę była “zdecydowanie pozytywna”, pojawiły się jednak również głosy mniej przychylne. Organizator twierdzi, że zasypywany jest korespondencjami od sceptyków pandemii Covid-19 oraz ludzi protestujących przeciw dzieleniu społeczeństwa. Wydaje się jednak nic z tego nie robić. Uważa, że niezaszczepieni muszą zapłacić więcej, skoro nie chcą zadbać o dobro ogółu.

Williams powiedział, że nie odmawia wstępu na koncert niezaszczepionym podsumowując, że nikomu nie zabrania udziału w imprezie. Jednak niezaszczepieni będą musieli zapłacić inną cenę wstępu, aby mogli być traktowani jak reszta.

Społeczeństwo amerykańskie sceptyczne wobec szczepień, mimo zachęt rządu i korporacji.

Kilka stanów ogłosiło loterie szczepionkowe, firmy takie jak Krispy Kreme, oferują mnóstwo zachęt i zniżek dla osób zaszczepionych. Warto wspomnieć, że nawet amerykańskie aplikacje randkowe zaczęły umożliwiać użytkownikom udostępnianie ich statusu szczepień.

Na początku tego tygodnia administracja amerykańska ogłosiła, że ponad połowa wszystkich dorosłych została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19. Mimo to, według niedawnego sondażu dla ABC News / Washington Post, prawie 1 na 4 Amerykanów twierdzi, że nie jest skłonny do przyjęcia jakiejkolwiek szczepionki na koronawirusa.

abcnews.go.com

POLECAMY