Nowy minister w rządzie Morawieckiego: Janusz Cieszyński z nominacją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Cieszyński ma zostać nowym ministrem cyfryzacji w przyszłym tygodniu!

Janusz Cieszyński nowym ministrem w rządzie Morawieckiego / fot. RDC

O zmianach w rządzie poinformował serwis Interia. Nowy minister ma formalnie odebrać nominację w przyszłym tygodniu. Janusz Cieszyński ma stanąć na czele resortu odpowiedzialnego za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sam nie komentuje tych informacji. Obecnie funkcję ministra cyfryzacji pełni premier Mateusz Morawiecki.

  • Janusz Cieszyński znany jest z wcześniej zajmowanego przez niego stanowiska w Ministerstwie Zdrowia.
  • Związany był z administracją Łukasza Szumowskiego, która brała udział w zakupie respiratorów w kwietniu 2020 roku. Kwota transakcji opiewała na 200 milionów złotych.
  • Cieszyński ma zająć stanowisko ministra cyfryzacji.
  • Zobacz też: Konflikt na linii NIK-Kaczyński: Marian Banaś zawiadamia prokuraturę!

Nowy minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, pracował wcześniej w Ministerstwie Zdrowia, z którego odszedł w sierpniu ubiegłego roku. Był w nim odpowiedzialny m.in. za kontakt z mediami. Do jego zadań należało także uruchomienie e-skierowań i e-recept. Zajmował się również m.in. zakupem respiratorów, a kontrowersje wzbudziła zawarta wówczas przez Ministerstwo Zdrowia umowa, w wyniku której do Polski trafiło tylko 200 z 1241 sztuk tych urządzeń.

W listopadzie 2020 roku Cieszyński został wiceprezydentem Chełma,  gdzie miał zająć się “wdrożeniem projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynacja projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z COVID-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową”. Nowy minister ma formalnie odebrać nominację w przyszłym tygodniu.

Nowa nominacja wzbudza komentarze

tysol.pl

POLECAMY