“Nowa normalność” w praktyce. Nawet w pełni zaszczepieni nie mogą przyjść na mecz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mecz hokeja

Mecz hokeja / Fot. pixabay

Rząd Ontario stwierdził, że nawet w pełni zaszczepieni pracownicy służby zdrowia nie mogą uczestniczyć w meczu hokeja.

  • Masowa akcja szczepień w Kanadzie stale postępuje
  • Wraz z rosnącą liczbą zaszczepionych pojawił się pomysł, by pozwolić zaszczepionym osobiście kibicować rozgrywkom hokejowym
  • Władze Ontario odrzuciły projekt, stwierdzając, że nawet w pełni zaszczepieni nie mogą przebywać na trybunach podczas meczu
  • Przeczytaj również: Obrzydliwe słowa Bidena! Rzucał komplementami w stronę dziewczynki

Wraz z postępem akcji szczepień w Kanadzie pojawiły się głosy, aby umożliwić zaszczepionym powrót do normalności. Władze Ontario odrzuciły propozycję. Zgodnie z nią, w pełni zaszczepiony personel służby zdrowia mógłby wejść na trybuny podczas meczu hokeja. Akcja miałaby nieco “ożywić” rozgrywki. „Biorąc pod uwagę fakt, że wielu naszych pracowników i pracownic służby zdrowia, którzy dali tak wiele w ciągu ostatniego roku, jest w pełni zaszczepionych, byłby to sposób na ożywienie Maple Leafs” – powiedział burmistrz Brampton Patrick Brown, pomysłodawca projektu.

W sąsiednim Quebecu władze zatwierdziły podobny pomysł. Zaszczepiony personel medyczny osobiście mógł śledzić rozgrywki w Bell Center w centrum Montrealu. Rząd Ontario nie przyjął jednak idei. Dakota Braiser z Ontario Ministry of Heritage, Tourism, Culture and Sport przekazał: „Prowincja będzie nadal postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Lekarza ds. Zdrowia, innych ekspertów ds. Zdrowia i lokalnego zdrowia publicznego, aby określić, kiedy i czy bezpieczne jest zniesienie środków ostrożności w przypadku lockdownu”.

„Biuro Naczelnego Lekarza ds. Zdrowia przeanalizowało i zatwierdziło plan powrotu do gry NHL dla Toronto Maple Leafs i Ottawa Senators. Plan powrotu do gry obejmuje rygorystyczne protokoły dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa opracowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa graczy, personelu, ich rodziny i społeczność. W tej chwili żadnemu widzowi nie wolno uczestniczyć w meczach osobiście” – przekazano. Innymi słowy, nawet po przyjęciu szczepionki, nie można przyjść na mecz.

Post Millennial

POLECAMY