Obostrzenia sanitarne nie dla wszystkich? Szalona zabawa polityków PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Świętokrzyski Festiwal Smaków 2021.

Świętokrzyski Festiwal Smaków, PiS, Ryszard Terlecki, Marek Pęk. / Fot. YouTube

Państwo stopniowo luzuje kolejne obostrzenia sanitarne. Jednak nadal zaleca zachowanie dystansu społecznego lub zakładanie maseczek. Czy wszyscy wzięli sobie to do serca? – Hipokryzja rządzących daje po raz kolejny swe znaki. W miniony weekend odbył się Świętokrzyski Festiwal Smaków, zorganizowany m.in. przez Muzeum Wsi Kieleckiej i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – poinformował krakowski oddział Konfederacji.

  • Świętokrzyski Festiwal Smaków odbył się przed tygodniem.
  • Mimo apeli organizatorów, zebrani uczestnicy, wśród nich czołowi politycy PiS, bawili się bez zachowanego dystansu społecznego, czy maseczek.
  • Według lokalnych mediów, wydarzenie cieszyło się rekordową frekwencją.
  • Zobacz także: Wielu ludzi traci pracę. Przedsiębiorcy zwalniają osoby niezaszczepione

– Organizatorzy apelowali o zachowanie dystansu, noszenie masek oraz dezynfekcję – zaznaczono we wpisie w mediach społecznościowych. Jak przestrzegano te obostrzenia sanitarne, widzimy na opublikowanych zdjęciach i nagranicach. Przedstawiają one m.in. tańczących w kółku, trzymających się za ręcę, bez założonych maseczek, ludzi, wśród nich czołowych polityków PiS. – Na festiwalu zjawił się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie Krzysztof Lipiec czy senator Krzysztof Słoń. Według portalu echodnia.eu w wydarzeniu brało udział tysiące osób oraz z pewnością został pobity jeden z rekordów frekwencji – zaznaczyła Konfederacja.

– Wszelakie branże zostały pozbawione możliwości zarobku, a zwykli ludzie poznawania kultury, czy zaznania zwyczajnego, towarzyskiego życia. W tym samym momencie przedstawiciele PiS dają poPiS swojej hipokryzji, z jednej strony apelując o rozsądek oraz dostosowanie się do reżimu sanitarnego, a z drugiej strony hucznie i beztrosko bawiąc się na ogromnym festiwalu – podkreślono.

– Ta absurdalna sytuacja po raz kolejny ukazuje, iż są wśród nas równi i równiejsi – wskazała Konfederacja. Hulaj dusza, koronawirusa nie ma… ciśnie się na usta.

facebook.com, youtube.com

POLECAMY