We Włoszech powstało obserwatorium ds. monitorowania aborcji. Wszystko przez rozwój aborcji farmakologicznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

We Włoszech powstało stałe obserwatorium ds. monitorowania tzw. aborcji. Powodem jest niepokojący rozwój w tym kraju tzw. aborcji farmakologicznej, na którą zezwala obowiązujące od 40 lat prawo aborcyjne.

  • Decyzję w tej sprawie podjęli członkowie grupy roboczej. Opracowali oni pierwszy interdyscyplinarny raport na temat skutków prawa aborcyjnego.
  • W raporcie przypomina się, że we Włoszech w majestacie prawa zostało zabitych ponad 6 mln nienarodzonych dzieci.
  • Przeprowadzenie aborcji farmakologicznej niesie ze sobą poważne konsekwencje, które ponosi przede wszystkim kobieta.
  • Zobacz także: Wilk: Wbijcie sobie do głowy ciemniaki, że opieka nad dziećmi to też praca

We Włoszech powstało stałe obserwatorium ds. monitorowania tzw. aborcji. Decyzję w tej sprawie podjęli członkowie grupy roboczej. Opracowali oni pierwszy interdyscyplinarny raport na temat skutków prawa aborcyjnego, które obowiązuje od 43 lat. Przy współpracy wielu instytucji, między innymi Stowarzyszenia Katolickich Ginekologów i Położnych, powstał raport. Dla jego autorów szczególnie niepokojącym zjawiskiem jest dziś rozwój aborcji farmakologicznej. Przed przeszło 40 laty wprowadzono prawo aborcyjne, aby, jak twierdzono, wyprowadzić aborcję z podziemia. W raporcie przypomina się, że we Włoszech w majestacie prawa zostało zabitych ponad 6 mln nienarodzonych dzieci.

Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zwraca uwagę, że przeprowadzenie w domu aborcji farmakologicznej niesie ze sobą poważne konsekwencje, które ponosi przede wszystkim kobieta.

– Przyjęcie tabletek, które mają wywołać aborcję farmakologiczną wiąże się nie tylko ze śmiercią dziecka, ale jest także skrajnie niebezpieczne dla matki o czym można przeczytać nawet na stronach klinik aborcyjnych, które przestrzegają, żeby absolutnie nie decydować się na takie „rozwiązanie ciąży” w domu. – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak.

Podczas prezentacji raportu prof. Filippo Maria Boscia, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich, przypomniał, że niektóre kobiety z po przeprowadzeniu aborcji farmakologicznej już nigdy nie będą mogły donosić kolejnej ciąży. Jego zdaniem młode dziewczęta i kobiety nie są o tym dostatecznie poinformowane. Jeśli na zawsze pozbawia się je macierzyństwa, to zdaniem prof. Boscii, jest to zbrodnia przeciw ludzkości.

stacja7.pl, radiomaryja.pl

POLECAMY