Indie zakazują pisania o indyjskim wariancie koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hinduscy chłopcy.

Hindusi, Indie, dzieci / Fot. Devanath/Pixabay

Władze Indii uważają, że media społecznościowe powinny usuwać wszelkie treści mówiące o indyjskim wariancie koronawirusa. Ich zdaniem taka nazwa to dezinformacja.

  • B.1.617 to oficjalna, przyjęta przez WHO nazwa wariantu koronawirusa, który popularnie jest nazywany indyjskim.
  • Według wytycznych indyjskiego ministerstwa, media społecznościowe mają “natychmiast usunąć każdą treść, która odnosi się albo sugeruje »indyjski wariant« koronawirusa”.
  • Agencja Reutera zauważa, że usunięcie wszystkich wpisów, gdzie wspomniano o indyjskim wariancie koronawirusa, byłoby “skrajnie trudne”.
  • Zobacz także: Oszuści ze wschodnim akcentem okradają Polaków! Nie daj się nabrać [WIDEO]

Indyjskie ministerstwo elektroniki i technik informacyjnych powołuje się na oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wynika z niego, że , że wariant wykryty po raz pierwszy w ubiegłym roku w Indiach nazywa się B.1.617 i pisanie o nim, jako “indyjskim wariancie koronawirusa” jest niewłaściwe.

Według wytycznych indyjskiego ministerstwa, media społecznościowe mają “natychmiast usunąć każdą treść, która odnosi się albo sugeruje »indyjski wariant« koronawirusa”. Nie wiadomo, jak do tej sprawy odnieśli się właściciele takich platform. Jak zaznacza agencja Reutera, usunięcie wszystkich wpisów, gdzie wspomniano o indyjskim wariancie koronawirusa, byłoby “skrajnie trudne”.

To nie pierwszy razy, gdy indyjskie władze chcą cenzurować wpisy poświęcone kwestii koronawirusa. W zeszłym miesiącu rząd nakazał usunięcie postów, w których oskarżano go o podejmowanie złych działań w ramach walki z epidemią COVID-19.

dorzeczy.pl

POLECAMY