Minneapolis: Obchody rocznicy śmierci czarnoskórego. Na placu George’a Floyda padły strzały [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
George Floyd

George Floyd, czarnoskóry kryminalista. / Fot. Twitter

Podczas obchodów rocznicy śmierci czarnoskórego, na placu George’a Floyda padły strzały.

We wtorek miała miejsce pierwsza rocznica śmierci George’a Floyda. Okazja zgromadziła tłumy osób, które wzięły udział w manifestacjach i wspólnym klękaniu. Podczas obchodów rocznicy zgonu George’a Floyda w Minneapolis padły strzały. Odgłosy wystrzałów poniosły się przez cały George Floyd Square. Zdarzenie uchwycono w nagraniu na żywo ekipy ABC. Wystrzałom towarzyszą okrzyki: “Padnij! Padnij!”.

Odgłosy strzelaniny spowodowały panikę zgromadzonych. Przerwano wywody dotyczące konieczności reformy policji, a dziennikarze starali się ukryć w bezpiecznych miejscach. Pośród paniki wielu ludzi biegało po ulicy. Ostatecznie, dwie osoby trafiły do szpitala. „Z naszego punktu obserwacyjnego widzimy jedno rozbite okno, najwyraźniej po jednym z oddanych strzałów” – poinformowali dziennikarze obecni na miejscu. „Konsensus wśród reporterów na George Floyd Square był taki, że słyszeliśmy od kilkunastu do dwóch tuzinów oddanych strzałów”. Po przejrzeniu materiałów ustalono, iż oddano około 30 strzałów.

Dziennikarze spotkali się z wyjątkowo nieprzyjemnymi sytuacjami. Jednej z reporterek rozbito telefon, gdy robiła zdjęcie “rozbitej strzałem witryny sklepowej”. Inny dziennikarz został okradziony. Powiedziano mu, by “nigdy nie wracał na George Floyd Square”. Kamerzyści Minneapolis Star-Tribune ukradziono drona.

Post Millennial

POLECAMY