Iran: Wielki pożar w rafinerii ropy naftowej. “Dzień po wybuchu w fabryce dronów” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Iran, wielki pożar w rafinerii ropy

Iran, pożar w rafinerii ropy / Fot. Twitter/ screen

Iran został dotknięty przez ogromny pożar w rafinerii ropy naftowej, praktycznie dzień po wybuchu w fabryce dronów.

Pożar, który dotknął Iran wybuchł w Kangan Petro Refining Co. (KPRC) na południu kraju. Ogień rozprzestrzenił się wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej w poniedziałek. Zdarzenie miało miejsce zaledwie dzień po tym, jak w fabryce dronów w centrum kraju odnotowano eksplozję. Oba incydenty badają służby.

Według irańskich mediów pożar w składzie odpadów w KPRC został opanowany i ugaszony w ciągu godziny, a żadne jednostki operacyjne nie zostały uszkodzone. Żadna osoba nie ucierpiała. Do sieci szybko trafiły nagrania z pożaru. Na filmach widać kłębiące się, ciężkie chmury dymu wychodzące z magazynu.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Jak informuje Jerusalem Post, placówka została otwarta zaledwie kilka miesięcy temu. Oczekiwano, że wygeneruje ona około 1 miliarda dolarów dochodu. Póki co wiadomo tylko, że pożar nastąpił dzień po wybuchu w fabryce Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA). W jego wyniku rannych zostało dziewięć osób. Fabryka miałaby zajmować się produkcją samolotów oraz dronów dla sił irańskich.

Jerusalem Post

POLECAMY