Donald Trump jest pewien, że COVID-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan. “Nie mam wątpliwości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Były prezydent USA, Donald Trump, powtórzył że praktycznie nie ma wątpliwości, iż COVID-19 pochodzi z chińskiego laboratorium wirusologicznego w Wuhan.

  • Były prezydent USA, Donald Trump stwierdził w wywiadzie, że jest przekonany iż COVID-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan
  • Polityk wskazał, że już na początku pandemii zamknął kraj przed Chinami, co miało uratować “dziesiątki tysięcy osób”
  • Trump podkreślił, iż jego największym sukcesem doby pandemii był niepewny zakup szczepionek
  • Przeczytaj również: USA: Senator odmawia przyjęcia szczepionki na COVID-19! „Mam naturalną odporność”

Donald Trump nie ma wątpliwości, że COVID-19 pochodzi z chińskiego Wuhan. Były prezydent USA powtórzył w wywiadzie dla Forbesa to, co głosił już od ponad roku. Jego zdaniem, patogen powstał w laboratorium wirusologicznym w Chinach. Trump stwierdził, że jest teraz niemal absolutnie pewien, że wirus nie powstał w naturze. “Myślę, że można przyjąć iż “potencjalnie” pochodzi z laboratorium” – wskazał.

Już w kwietniu 2020 roku Trump uznał, iż teoria “wycieku laboratoryjnego” z Wuhan ma sens w przypadku COVID-19. Przez cały czas trwania pandemii i swojej prezydentury, konsekwentnie oskarżał Chiny o przyczynienie się do fali zachorowań. „W ostatnich miesiącach nasz naród i świat nawiedziła pandemia, która zdarza się raz na stulecie, której Chiny pozwoliły rozprzestrzenić się na całym świecie. Mogli to powstrzymać, ale pozwolili, by się ujawniła” – mówił wówczas. „Proszę spojrzeć na to, że zamknąłem nasz kraj na Chiny bardzo, bardzo wcześnie, pod koniec stycznia” – podkreślił Trump.

Były prezydent dodał, iż jego decyzja o odcięciu się od Chin “uratowała dziesiątki tysięcy istnień”. Za prawdziwy tryumf, Trump uważa jednak zakup szczepionek na COVID-19. „Kolejna rzecz, o której mówimy: 2.2. Przewidywano, że 2,2 miliona ludzi w naszym kraju umrze. Ale najważniejsza rzecz, jaką zrobiliśmy to zakup szczepionek za miliony dolarów” – mówił. “Nie zaszczepiłbyś się jeszcze. Nie miałbyś swojej dawki do września, października. To był zakład. Myślę, że mógł to być najlepszy zakład, jaki kiedykolwiek zrobiono” – podsumował Trump.

Post Millennial

POLECAMY