Tusk wróci do polityki w Polsce? „Prowadzi szeroko zakrojone rozmowy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk, Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna podczas spotkania Europejskiej Partii Ludowej.

/ fot. Wikimedia Commons

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Takie pogłoski pojawiają się w przestrzeni publicznej w ostatnim czasie. Podsyciła je jeszcze najnowsza wypowiedź poseł PO Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

  • Donald Tusk interesuje się sytuacją w Polsce, w Platformie Obywatelskiej i prowadzi szeroko zakrojone rozmowy – ujawniła poseł Joanna Kluzik-Rostkowska z PO.
  • Tusk wróci do PO, a może będzie chciał stworzyć coś na jej gruzach? – Proszę Donalda Tuska pytać, jaki użytek będzie chciał zrobić z tego wszystkiego, czego się dowiedział – powiedziała Kluzik-Rostkowska.
  • Jej zdaniem powrót Tuska do polskiej polityki „były przyjęty bardzo dobrze przez środowisko Platformy Obywatelskiej”.
  • Zobacz także: Asad, Ahmed, Mohammed… 29 mężczyzn oskarżonych o gwałty na 13-latce

– Mogę powiedzieć tyle, że Donald Tusk interesuje się sytuacją w Polsce, w Platformie Obywatelskiej i prowadzi szeroko zakrojone rozmowy – on i jego najbliższe otoczenie – powiedziała Kluzik-Rostkowska na antenie Radia ZET. Nie chciała jednak ujawniać innych szczegółów. – Proszę Donalda Tuska pytać, jaki użytek będzie chciał zrobić z tego wszystkiego, czego się dowiedział – dodała. To już kolejna w ostatnim czasie przesłanka, że być może Donald Tusk wróci do krajowej polityki. W grę może wchodzić nawet zastąpienie Borysa Budki na fotelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że jako człowiek, który PO budował, ja pamiętam ten czas kiedy ta partia powstawała, jeszcze wtedy byłam dziennikarką, bardzo mocno to obserwowałam… więc na pewno jest to dla niego ważne, co się w tej chwili dzieje – podkreśliła Joanna Kluzik-Rostkowska. – Byłabym zadowolona, gdyby on tutaj chciał się jakoś w to wszystko włączyć – zaznaczyła. Jej zdaniem powrót Tuska do polskiej polityki „były przyjęty bardzo dobrze przez środowisko Platformy Obywatelskiej”.

tysol.pl

POLECAMY