Nowy właściciel TVN! Transakcja gigantów medialnych potwierdzona

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zrzut ekranu stacji TVN24.

/ Fot. screen

W wyniku fuzji amerykańskich koncernów Discovery i WarnerMedia powstanie nowy właściciel takich stacji, jak: HBO, CNN, Eurosport, czy TVN. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie przyszłego roku.

  • Amerykański koncern telekomunikacyjny AT&T, właściciel WarnerMedia będzie miał 71% udziałów w nowym koncernie, który powstanie w wyniku fuzji. Pozostałe 29% przypadnie Discovery.
  • Będzie to nowy właściciel choćby HBO, CNN, Eurosportu, czy TVN. W swojej ofercie będzie miał także platformy streamingowe powiązane z tymi markami.
  • Koncern powstały w efekcie fuzji będzie obecny w ponad 220 krajach i 50 obszarach językowych.
  • Zobacz także: Szwecja. Zagraniczni pracownicy sezonowi są wykorzystywani przez pracodawców. Dotyczy to również Polaków

Fuzja została potwierdzona przez przedstawicieli obu medialnych gigantów na początku tego tygodnia. W nowym, wspólnym koncernie, większość udziałów (71%) będzie miał amerykański koncern telekomunikacyjny AT&T, właściciel WarnerMedia. Nie wiadomo jeszcze, pod jaką nazwą będzie działał nowy właściciel takich stacji, jak HBO, CNN, Eurosportu, czy TVN. Wiadomo natomiast już, że prezesem nowej spółki ma zostać David Zaslav z Discovery, a koncern obejmie w niej pozostałe 29% udziałów.

– Przebywam obecnie w USA i na bieżąco śledzę największe stacje informacyjne. Przekaz CNN skręcił mocno w lewo, tak jak nowa fala Partii Demokratycznej – pisał jeszcze w 2019 roku publicysta Łukasz Adamski o głównej stacji informacyjnej, którą ma w swoim portfolio nowy właściciel TVN. – CNN nie tylko ośmiesza swoją wiarygodność nieustającym atakiem na Donalda Trumpa, co okazuje się być kontr skuteczne, ale również oddala się od masowego widza, wspieraniem radykalizmu ideologicznego nie pasującego do amerykańskiej mentalności – oceniał wówczas. – Od kilku lat CNN walczy z problemem spadku oglądalności, który konserwatywni Amerykanie łączą z brakiem wiarygodności niegdyś potężnej stacji – zwracał uwagę. Linia obrana przez CNN pokazuje, jakie podejście może obrać, a w zasadzie kontynuować w Polsce TVN po sfinalizowaniu fuzji.

Bogata oferta nowego koncernu

Koncern powstały w efekcie fuzji będzie obecny w ponad 220 krajach i 50 obszarach językowych. – Nowa firma będzie mogła rywalizować na całym świecie w szybko rosnącym sektorze usług bezpośrednio do konsumentów – zapewniając frapujące treści subskrybentom w ramach całej swojej oferty, obejmującej HBO Max i niedawno uruchomione discovery+ – podkreślono w wydanym komunikacie. – Nowa firma będzie mogła inwestować w więcej oryginalnych treści na platformy streamingowe, zwiększyć możliwości programowe swoich globalnych płatnych stacji linearnych oraz kanałów nadawanych na poszczególnych rynkach oraz oferować więcej innowacyjnych doświadczeń wideo – wskazano.

Nowa spółka będzie notowana na giełdzie. Będzie to nowy właściciel nie tylko wymienionych już wcześniej HBO, CNN, Eurosportu, czy TVN. W swojej ofercie będzie miał także m.in. takie stacje jak: Discovery, TNT, HGTV, TLC, Food Network czy Cartoon Network. Szeroką ofertę będzie miał także w internecie. Nie wiadomo jeszcze, czy koncern zdecyduje się na połączenie swoich dotychczasowych portali streamingowych w jeden wspólny, obejmujący całość portfolio, czy pozostawi je w obecnym kształcie.

wirtualnemedia.pl, wpolityce.pl

POLECAMY