Michalkiewicz: “Polski Ład” szansą dla Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun podczas konwencji Konfederacji.

Zaprezentowany przez PiS “Polski Ład” jest szansą na poszerzenie poparcia dla Konfederacji? – Może się zaprezentować jako obrończyni wolnej przedsiębiorczości i klasy średniej. To jest duża szansa. Jeżeli to zrobią umiejętnie to mogą na tym wygrać – ocenił Stanisław Michalkiewicz.

  • Stanisław Michalkiewicz uważa, że prezentując program “Polski Ład” PiS znokautował PO, Lewicę i PSL.
  • Publicysta podkreślił, że PiS, PO, Lewica i PSL biorą udział w wyścigu na rozdawnictwo. – – No i Jarosław Kaczyński przelicytował wszystkich zanim zdążyli usta otworzyć – dodał.
  • Tylko Konfederacja nie wzięła udziału w tej licytacji – zaznaczył Michalkiewicz. Jego zdaniem, ma to być bardzo korzystne dla tej formacji, jeżeli będzie potrafiła umiejętnie tą szansę wykorzystać.
  • Zobacz także: Nielegalna imigracja kwitnie! 5000 Marokańczyków wtargnęło do hiszpańskiej enklawy w 24 godziny [WIDEO]

Zdaniem Michalkiewicza “Polski Ład” może dać wiatr w żagle Konfederacji, z kolei jednocześnie PiS w ten sposób “znokautował” lewicowo-liberalną opozycję. – Dlatego, że – jak pamiętamy – podczas ostatniej parlamentarnej kampanii wyborczej partie takie jak Platforma Obywatelska, Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość licytowały się kto wyda więcej pieniędzy – przypomniał. – Tylko Konfederacja nie wzięła udziału w tej licytacji, ona odwrotnie: że wyda jak najmniej, ale jak najmniej będzie odbierała – zaznaczył. – No i Jarosław Kaczyński przelicytował wszystkich zanim zdążyli usta otworzyć. Co więcej: włączył do tego Nowego Ładu postulaty partii opozycyjnych – podkreślił.

Ludzie zostaną uzależnieni od rządu?

Publicysta wymienił, jego zdaniem, najgroźniejsze zagrożenie płynące z wdrożenia “Polskiego Ładu”. – Na skutek skokowego rozszerzenia programów rozdawniczych coraz szersze kręgi obywateli zostaną ekonomicznie uzależnione od rządu. Zostaną zmuszone do tego, żeby jeść rządowi z ręki – ocenił Michalkiewicz. – To tak jak było za komuny: obywatele nie tylko byli uzależnieni politycznie jako od rządu, od władzy politycznej, ale również ekonomicznie musieli jeść władzy z ręki. I teraz zmierzamy do tego samego – podkreślił. – To jest, moim zdaniem, najgroźniejszy skutek, dlatego, że nawet gdyby się zmieniła władza, to bardzo trudno będzie się z tego wycofać, jeżeli to już zostanie uruchomione. Te wszystkie programy będą miały charakter praw nabytych – to po pierwsze. A po drugie liczba obywateli objęta nimi będzie tak duża, że przy zachowaniu procedur demokratycznych nikt nie ośmieli się podnieść na to ręki – powiedział.

Stanisław Michalkiewicz wyraził także wątpliwość, czy rozwiązania zaproponowane w ramach “Polskiego Ładu” odmienią sytuację demograficzną w Polsce. Przypomniał, że nie stało się to po prowadzeniu 500+. Jego zdaniem brak licznych dzieci to efekt zmian światopoglądowych w społeczeństwie. Wobec tego programy socjalne, jeżeli będą miały jakiś skutek dla demografii, nie będzie on przełomowy.

pch24.pl

POLECAMY