“Postęp” dopadł skautów! Konieczne odznaki “różnorodności i integracji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Młodzi skauci

Skauci, zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay

Organizacja Boy Scouts of America napisałaa list, w którym wyraża poparcie dla BLM oraz oznajmia wprowadzenia odznaki “różnorodności i integracji”.

Organizacja Boy Scouts of America zaskoczyła wszystkich. W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał dokument, w którym organizacja poparła BLM. Skauci zarzekają się, że wprowadzą środki na rzecz różnorodności i integracji – w tym m.in. nowe odznaki. „Boy Scouts of America stoi z czarnymi rodzinami i czarną społecznością, ponieważ wierzymy, że Black Lives Matter. To nie jest kwestia polityczna; to kwestia praw człowieka i wszyscy mamy obowiązek się nią zająć” – napisano.

Skauci zapowiedzieli gruntowne zmiany w swojej organizacji. Wszelkie potencjalnie “rasistowskie” elementy mają zniknąć na dobre. „Będziemy także nadal więcej słuchać, uczyć się i robić więcej, aby promować kulturę, w której każdy człowiek czuje, że przynależy, jest szanowany i ceniony w skautingu, w swojej społeczności i w całej Ameryce” – napisano. Organizacja twierdzi, że zweryfikuje wszystko, w tym wszelkie insygnia, aby „zapewnić, że symbole ucisku nie będą używane ani dziś, ani w przyszłości”. Przygotowała także specjalne szkolenia.

“Szkolenia w zakresie różnorodności” obowiązkowe

Organizacja skautów zapewnia, że “szkolenie w zakresie różnorodności” będzie teraz obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Przygotowane zostaną także specjalne “odznaki za zasługi w zakresie różnorodności i integracji”. Jej posiadanie jest konieczne, by osiągnąć stopień Skauta Orła. Bez niej, skauci mogą zapomnieć o “awansie” w strukturach. Odznaka ta „będzie wymagała od skautów uczenia się od innych grup i kultur w celu zwiększenia zrozumienia i pobudzenia do pozytywnych działań”. Wszystko w imię walki z rasizmem. „Jako ruch jesteśmy zobowiązani do współpracy z naszymi pracownikami, wolontariuszami, młodymi członkami i społecznościami, abyśmy wszyscy mogli stać się lepszą wersją nas samych i nadal przygotowywać młodych ludzi, aby stali się liderami charakteru, których potrzebują nasze społeczności i nasz kraj aby leczyć się i rosnąć” – podsumowali amerykańscy skauci.

Post Millennial

POLECAMY