Dr Fauci oszalał? COVID-19 “ujawnił niezaprzeczalne skutki rasizmu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Anthony Fauci

Dr Anthony Fauci / Fot. YouTube/ screen

Amerykański ekspert ds. pandemii, dr Anthony Fauci stwierdził, iż Afroamerykanie oraz Latynosi cierpią przez COVID-19 z powodu “niezaprzeczalnych skutków rasizmu”.

Dr Fauci nie ma żadnych wątpliwości. Jego zdaniem, COVID-19 obnażył “niezaprzeczalne skutki rasizmu” w USA. Ekspert Bidena ds. epidemii uważa, że to przez rasizm umarło wielu “ludzi koloru”. Państwo miało bowiem nie zapewnić im dostatecznej opieki. Fauci stwierdził, że Afroamerykanie, Latynosi i rdzenni Amerykanie mierzą się z „niezaprzeczalnymi skutkami rasizmu”. Te doprowadziły do ​​”niedopuszczalnych różnic zdrowotnych między tymi społecznościami”.

Dr Fauci uważa, że mniejszości te były bardziej narażone na zarażenie COVID-19. W grupach tych istnieją bowiem liczne przypadki nadciśnienia, przewlekłej choroby płuc, cukrzycy i otyłości. Powodem licznych chorób miały by być “złe warunki życia” mniejszości. „Prawie wszystkie (choroby – przyp. red.) odnoszą się do społecznych uwarunkowań zdrowia, sięgających niekorzystnych warunków, w jakich znajdują się niektóre osoby kolorowe od urodzenia, a dotyczących dostępności odpowiedniej diety, dostępu do opieki zdrowotnej i niezaprzeczalnych skutków rasizmu w naszym społeczeństwie.”

W niedzielę dr Fauci został odznaczony medalem prezydenta za walkę z COVID-19. „Podziały społeczne przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych w przypadku pandemii” – powiedział, odbierając nagrodę. „Nie możemy być ze sobą w konflikcie, ponieważ wirus jest wrogiem, a nie my wobec siebie. Każdy z was zasługuje na ogromny szacunek za swoją niezwykłą zdolność adaptacji, odporność i poświęcenie w nauce, ukończeniu studiów pomimo ogromnych trudności i niepewności” – mówił do studentów Fauci.

Post Millennial

POLECAMY