Wydała miliony na posiadłości! Liderka BLM potępia “rasistowski” rynek nieruchomości

Dodano   0  
  Loading
Liderka BLM, Patrice Cullors

Liderka BLM, Patrice Cullors (pierwsza z prawej) / Fot. blacklivesmatter.com

Współzałożycielka i liderka BLM, Patrice Cullors, potępiła rynek nieruchomości za rzekomy “rasizm” po tym, jak sama wydała miliony dolarów na luksusowe posiadłości.

  • Patrice Cullors, współzałożycielka i liderka BLM, potępiła rynek nieruchomości w USA
  • Zdaniem kobiety, rynek jest rasistowski i przesiąknięty “białą supremacją”
  • Mimo wszystkich wad rynku, Cullors wydała ostatnio milion dolarów na kolejną, luksusową posiadłość
  • Czarnoskóra aktywistka posiada już cztery nieruchomości o łącznej wartości 3,2 miliona dolarów
  • Przeczytaj również: Liderka BLM miała „walczyć z rasizmem”. Kupiła sobie domy za miliony dolarów

Patrice Cullors “zasłynęła” ostatnimi czasy, wydając miliony dolarów na luksusowe posiadłości w różnych częściach USA. Teraz liderka BLM potępiła rynek nieruchomości, za rzekome przesiąknięcie “białą supremacją”. Cullors udostępniła link do filmu dokumentalnego NPR “We Hold These Truths”, podkreślający “rasizm na rynku mieszkaniowym”. Sposobem na zwalczenie owego rasizmu ma być “posiadanie domów przez czarnych”.

„Dziękuję @npr za podkreślenie historii rasizmu na rynku mieszkaniowym i dlaczego posiadanie domów przez Czarnych zawsze było sposobem na zerwanie z białą supremacją” – napisała Cullors. Jak informuje Daily Mail, film “przyglądał się, jak czarni ludzie byli systematycznie dyskryminowani przez branżę nieruchomości i politykę rządu na przestrzeni dziesięcioleci”. Dowodzi on, iż na przestrzeni 50 lat w Compton w Kalifornii odsetek czarnych posiadaczy domów wzrósł jedynie o 1,2 procent. Dowodzi to rzekomo „historycznemu niepełnemu zatrudnieniu i niskim płacom związanym z recesją i kryzysem wykluczenia, który szczególnie mocno uderzył w czarnoskóre społeczności”.

Kupując domy “wspiera czarną społeczność”

Co ciekawe, liderka BLM, która tak potępia rynek nieruchomości, sama niedawno zakupiła dom za około milion dolarów. Cullors posiada obecnie aż cztery nieruchomości o wartości 3,2 miliona dolarów. Czarnoskóra nie była w stanie wykazać, jakim cudem znalazła się w posiadaniu takich pieniędzy. Określająca się jako marksistka, kobieta nie miała problemów z zakupem luksusowych budynków. Nie widziała również problemu w zakupie domu w białej dzielnicy, co wielu członków BLM odebrało wyjątkowo negatywnie. Broniąc się, swoje drogie zakupy Cullors umotywowała, a jakże, “wspieraniem czarnej społeczności”. „Jasne, myślę, że jest to krytyka i mówię to, ponieważ, hm, sposób, w jaki żyję, jest bezpośrednim wsparciem dla czarnych ludzi, w tym członków mojej czarnej rodziny, po pierwsze i przede wszystkim” – wyjaśniała w wywiadzie współzałożycielka Black Lives Matter. „A dla tak wielu czarnych ludzi, którzy są w stanie zainwestować w siebie i swoją społeczność, decydują się zainwestować w swoją rodzinę i to właśnie zdecydowałem się zrobić” – tłumaczyła Cullors.

Post Millennial

POLECAMY