Izrael atakuje Strefę Gazy. Netanjahu: “Naloty będą kontynuowane z pełną siłą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konflikt Palestyna-Izrael

Strefa Gazy pod ostrzałem / Fot. screen

Izrael stale atakuje Strefę Gazy. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, iż bombardowania będą kontynuowane “z pełną siłą”.

  • Izrael nieustannie atakuje Strefę Gazy pomimo międzynarodowej krytyki i protestów
  • W samą tylko niedzielę w Gazie zginęły 42 osoby, w tym kobiety i dzieci
  • Premier Netanjahu oświadczył, że naloty będą kontynuowane z determinacją oraz “z pełną siłą”

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział kontynuację bombardowań oraz nalotów na Strefę Gazy. Na nic nie zdało się międzynarodowe oburzenie i protesty. W niedzielnym wystąpieniu Netanjahu powiedział, że izraelskie naloty trwają „z pełną siłą” i „zajmie to trochę czasu”. Dodał, że Izrael atakuje Strefę Gazy aby ukarać i zniszczyć przywódców Hamasu. Ci mają bowiem “zapłacić wysoką cenę”.

Izraelskie naloty zniszczyły dotąd trzy budynki w samej Gazie. W samą niedzielę zginęły co najmniej 42 osoby. Trwający konflikt ma być najstrasznieszym od 2014 roku. “Naloty uderzyły w ruchliwą ulicę w śródmieściu budynków mieszkalnych i witryn sklepowych w ciągu pięciu minut tuż po północy, niszcząc dwa sąsiednie budynki i jeden około 50 metrów dalej” – informuje AJ. Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy podało, że wśród zabitych było 16 kobiet i 10 dzieci. Ponad 50 osób zostało rannych. Wciąż mają trwać akcje ratunkowe.

Wcześniej izraelskie wojsko poinformowało, że zniszczyło dom najwyższego przywódcy Hamasu, Yahiyeha Sinwara. Dom w Strefie Gazy miał być celem osobnego nalotu na południowe miasto Khan Younis. Ministerstwo Zdrowia podało, iż w Strefie zginęły dotychczas co najmniej 192 osoby. Przynajmniej 1200 zostało rannych. Dla porównania, rakiety wystrzelone przez z Gazy w Izrael zabiły 10 Izraelczyków. Izrael stale atakuje Strefę Gazy, nie przejmując się międzynarodową krytyką. „Naszym celem jest organizacja terrorystyczna, która atakuje naszych cywilów i ukrywa się za nimi, używając ich jako ludzkich tarcz” – przekazał Netanjahu.

Al Jazeera

POLECAMY