Intensywne ulewy nawiedziły Śląsk. Kolejne burze prognozowane na wschodzie Polski

Dodano   0  
  Loading
Ulewy przeszły przez Śląsk.

Gwałtowne ulewy nawiedziły Śląsk. / Fot. YouTube

Wczorajsze intensywne ulewy, które nawiedziły przede wszystkim Śląsk, zmusiły strażaków do interwencji 845 razy. W dwóch powiatach – raciborskim i wodzisławskim – starostowie ogłosili pogotowie przeciwpowodziowe. Dziś burze mają nawiedzić przede wszystkim wschodnią część Polski.

  • Setki interwencji straży pożarnej po wczorajszych nawałnicach. Zdecydowana większość z nich dotyczyła województwa śląskiego.
  • IMGW na dziś zapowiada kolejne burze, tym razem przede wszystkim na wschodzie Polski.
  • Zobacz także: Bombardowanie Gazy. Straszliwa noc dla Palestyńczyków

Spośród 845 interwencji straży pożarnej, których powodem były wczorajsze ulewy i ich efekty, 600 przypadło na Śląsk. Niemal połowa interwencji służb dotyczyła powiatu wodzisławskiego. Mocno ucierpiały okolice Raciborza, Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika. W Krzyżanowicach woda m.in. dostała się do budynku urzędu gminy i komendy policji oraz podmyła torowisko. Natomiast w Rydułtowach zalana została piwnica w szpitalu. W Katowicach, na jednej z ulic, woda dostała się do budynku szkoły podstawowej.

W wyniku osunięcia się ziemi po ulewie w Wodzisławiu Śląskim, zniszczeń doznało boisko klubu LKS Naprzód 46 Zawada.

To nie koniec niebezpiecznej pogody w Polsce. Na dzisiaj Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał swoje ostrzeżenia przede wszystkim dla wschodniej części kraju. Prognozowane są tam burze, wraz z intensywnymi opadami deszczu. Im dalej na południe, tym większe będzie zagrożenie występowaniem gradu oraz wyższych prędkości wiatru.

rmf24.pl

POLECAMY