Polityk PiS przyznaje: Faktycznie, niektóre podatki zostały podwyższone. “Korwinizm jak marksizm”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Independent Trader

– Faktycznie, niektóre podatki zostały podwyższone czy nawet wprowadzone nowe, ale generalnie poziom opodatkowania w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości spadł – powiedział polityk PiS Marcin Horała w TVN24.

  • Horała utrzymuje, że „ogólny kierunek rządów PiS” to „obniżanie obciążeń podatkowych”.
  • Generalnie poziom opodatkowania pod rządami PiS spadł – bo te duże podatki PIT, CIT zostały obniżone – podkreślił.
  • Polityk PiS w TVN24 mówił też o „uroku korwinizmu”. – On kilkoma formułkami tłumaczy cały świat. Trochę jak marksizm, paradoksalnie.
  • Zobacz także: Lewica będzie w rządzie? Poseł podał warunek, który padł w negocjacjach

Polityk PiS został zapytany, czy zapowiadany rządowy program „Nowy Ład” będzie zakładał, że niektóre podatki zostaną podwyższone. – Ogólny kierunek rządów PiS-u będzie kontynuowany w Nowym Ładzie, to jest obniżanie obciążeń podatkowych – powiedział Horała. – Faktycznie, niektóre podatki zostały podwyższone czy nawet wprowadzone nowe, ale generalnie poziom opodatkowania w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości spadł – podkreślił reprezentant PiS.

– Ja jestem w stanie powiedzieć, i nawet coś na ten temat wiem, że generalnie raczej pan zobaczy obniżki podatków. Tak jak nieuczciwie jesteśmy traktowani, że do tej pory podnosimy podatki, ale generalnie poziom opodatkowania pod rządami PiS spadł – bo te duże podatki PIT, CIT zostały obniżone. Te kierunki będą kontynuowane – dodał polityk, mówiąc o Nowym Ładzie.

Marcin Horała odciął się od poglądów Janusza Korwin-Mikke. Wcześniej obecny członek PiS, należał do UPR. – Ta ideologia wolnorynkowizmu w Unii Polityki Realnej właśnie była ideologią, a z wiekiem i nabywaniem doświadczenia człowiek widzi, że życie nie jest takie proste. To jest właśnie urok korwnizmu, że on kilkoma formułkami tłumaczy cały świat. Trochę jak marksizm, paradoksalnie. Życie jest bardziej skomplikowane i gospodarka również, nie chodzi o to, żeby gospodarkę na modłę ideologiczną budować, ale by była skuteczna – powiedział.

money.pl, tvn24.pl

POLECAMY