Luzowanie obostrzeń w Polsce przyśpiesza. Morawiecki ogłosił [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. / Fot. Facebook

Kina, teatry, filharmonie, kluby fitness, siłownie, baseny i solaria zostaną otwarte wcześniej, niż dotychczas zapowiadał rząd. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Przedstawili oni harmonogram, w jakim będzie się odbywało luzowanie obostrzeń do końca maja.

Kina, teatry i filharmonie zostaną otwarte osiem dni wcześniej, niż poprzednio zapowiadano, 21 maja. Obowiązywało będzie w nich 50-procentowe obłożenie placówki i ścisły reżim sanitarny. Z kolei 28 maja, jeden dzień wcześniej, niż to miało być pierwotnie, uruchomione zostaną kluby fitness, siłownie, baseny i solaria. Na basenach zasady będą podobne jak w przypadku placówek otwieranych 21 maja. Z kolei w klubach fitness i siłowniach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Poinformowano, że luzowanie obostrzeń będzie miało jeszcze dwa etapy.

– Myśląc z duszą na ramieniu o jesieni chcę bardzo gorąco zaapelować: aby uniknąć czwartej fali szczepienia muszą być jak najszybsze. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mogą się zaszczepić do zapisywania się. To jedyne skuteczne remedium na powrót do normalności – powiedział premier Morawiecki. – Wychodzimy z tej trzeciej fali, a średnia zachorowań maleje. Dzisiejsza liczba zachorowań jest większa niż tydzień temu, ale to wynika przede wszystkim z faktu, że tydzień temu mieliśmy majówkę, która zaburza cykl tygodniowy, więc te dzienne wzrosty nie są powodem do niepokoju, bo mamy cały czas malejący trend zachorowań – zaznaczył z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski.

rmf24.pl, polsatnews.pl

POLECAMY