Obywatelskie zatrzymanie burmistrza z PiS-u. Prowadził po pijanemu

Dodano   0  
  Loading
Nalewanie alkoholu z butelki.

/ Fot. Pixabay

Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz został zatrzymany przez grupę młodych ludzi. Mężczyzna prowadził po pijanemu samochód, zachowywał się agresywnie i używał wulgaryzmów. Burmistrz skomentował zdarzenie.

W Internecie pojawił się film, na którym widać, jak grupa młodych ludzi zatrzymuje siedzącego w samochodzie mężczyznę. Zwracają się do niego „panie burmistrzu” i twierdzą, że jest pijany. 44-letni Łukasz Bogusz od 2018 roku pełni funkcję burmistrza Żelechowa. Został wybrany w Komitetu Wyborczego PiS. Mężczyzna skomentował zdarzenie.

Burmistrz nie odniósł się do sugestii, że prowadził po pijanemu

Na pytania reportera RMF FM burmistrz Żelechowa odpowiedział w oświadczeniu. – Wyrażam ubolewanie z powodu mojego niewłaściwego zachowania w dniu 7 maja bieżącego roku w Żelechowie przy ulicy 15 Pułku Piechoty „Wilków” wobec osób tam zgromadzonych. Osoby, które mogły poczuć się obrażone, przepraszam – stwierdził. Nawiązał w ten sposób do wulgaryzmów, których używa na nagraniu. Burmistrz nie odniósł się jednak do sugestii, że był pijany. 

Sprawę wyjaśnia już powiatowa policja z Garwolina. Chce ustalić tożsamość osób, które dokonały obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który prowadził po pijanemu. Mają być one przesłuchane jako świadkowie. W piątek, gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie i przyjechali pod wskazany adres, nikogo już tam nie było.

– Tak właśnie wygląda głowa miasta i gminy Żelechów z powołania PiS-u Łukasz Bogusz. Burmistrz pije najpierw na spotkaniu z OSP Żelechów, po czym wsiada i kieruje swoim samochodem. Strażacy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie, tu pozwalają jechać samochodem kompletnie pijanemu burmistrzowi – relacjonuje świadek incydentu cytowany przez portal egarwolin.pl. Jak dodaje, ostatecznie burmistrza odwiózł do domu jeden ze strażaków. 

rmf24.pl

POLECAMY