Budka chce wspólnej listy z PSL i Hołownią. Jest riposta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Borys Budka

Zanim na dobre rozpoczęły się rozmowy lidera PO Borysa Budki o wspólnych listach z PSL i Szymonem Hołownią, już zakończyły się fiaskiem. – Nie będę uczestniczył w dyskusjach o jakiejś jednej wspólnej liście – poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Propozycji, którą złożył Budka, nie odrzuca natomiast Hołownia.

Jeżeli stanowisko PSL się nie zmieni, to Borys Budka będzie mógł liczyć jedynie na budowanie wspólnych list Koalicji Obywatelskiej z Szymonem Hołownią. – Na razie będę robił wszystko, abyśmy wybory wygrali sami i mogli wziąć odpowiedzialność w całości, ale być może trzeba będzie budować koalicję. Jeśli będzie trzeba budować koalicje, to będziemy ją budować – powiedział założyciel partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Ja zawsze będę mówił, że dla nas naturalnym partnerem do budowy koalicji jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Szymon Hołownia i taką koalicję będę chciał zbudować – mówił Budka. – Jeżeli zsumujemy dzisiaj wynik Szymona Hołowni, Platformy, Koalicji Obywatelskiej i PSL, to znacznie wyprzedzamy PiS. I to jest dobry prognostyk – zauważył. Nie wziął jednak pod uwagę ważnej zasady politycznej – elektoraty się nie sumują. Budka z sympatią odniósł się do nowej inicjatywy Bronisława Komorowskiego. Jak ujawnił, sam miał wziąć udział we wspólnym złożeniu kwiatów 2 maja, ale nie mógł przyjechać, bo był bezpośrednio po szczepieniu przeciw koronawirusowi.

– Ja nie będę uczestniczył w dyskusjach o jakiejś jednej wspólnej liście – odpowiedział Borysowi Budce Władysław Kosiniak-Kamysz. – Polskie Stronnictwo Ludowe buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy – podkreślił.

rmf24.pl, polskieradio24.pl

POLECAMY