USA: Podano statystyki zakażeń wśród zaszczepionych na koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ dsalud.com

0,007% zakażeń wśród zaszczepionych na koronawirusa – to aktualne statystyki ze Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że tylko sześć tysięcy z 84 milionów Amerykanów, którzy przyjęli pełne dawki tych preparatów, zachorowało na COVID-19.

  • Polepszające się statystyki skłaniają kolejne stany USA do luzowania obostrzeń sanitarnych.
  • Media donoszą o spadającym odsetku zakażeń COVID-19 w tym kraju.
  • Jak zauważyła stacja CBS, władze stanowe zdecydowały się luzować obostrzenia proporcjonalnie do wskaźnika szczepień.
  • Zobacz także: Polska kupi szczepionki wycofane w Danii?!

Informacje na temat zakażeń wśród mieszkańców USA zaszczepionych na koronawirusa, podała szefowa Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Rochelle Walensky. Natomiast media donoszą o spadającym odsetku zakażeń COVID-19 w tym kraju.

Polepszające się statystyki skłaniają kolejne stany USA do luzowania obostrzeń sanitarnych. – Nie dało się ukryć entuzjazmu, gdy park rozrywki Disneyland w Kalifornii został ponownie otwarty w piątek po ponad 400 dniach od czasu zamknięcia. Niektórzy ludzie stali w kolejce już od 2:30 rano – podała stacja CBC. Na razie miejsce jest otwarte tylko dla mieszkańców tego stanu. Natomiast maksymalna liczba odwiedzających została zredukowana do 25% normalnego stanu sprzed wystąpienia COVID-19.

W Kentucky został otwarty bez ograniczeń kompleks wyścigów konnych Churchill Downs. Natomiast w Michigan bary i restauracje mogą klientom oferować 65% miejsc. Jak zauważyła CBS, władze stanowe zdecydowały się luzować obostrzenia proporcjonalnie do wskaźnika szczepień.

interia.pl

POLECAMY