Terror “antyrasizmu”. Policjantka zwolniona za nazwanie uczestników zamieszek BLM “terrorystami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Policjantka z Hopewell Township została zwolniona po tym, jak nazwała uczestników zamieszek z organizacji BLM “terrorystami” na Facebooku.

  • Policjantka Sara Erwin została zwolniona ze stanowiska funkcjonariusza policji w Hopewell w stanie New Jersey przez radę miejską
  • Wszystko dlatego, iż Sara ośmieliła się potępić na Facebooku działania BLM, nazywając wichrzycieli “terrorystami”
  • Kobieta złożyła pozew do Sądu Najwyższego w New Jersey, powołując się na naruszenie Pierwszej Poprawki

Policjantka Sara Erwin została zwolniona ze stanowiska funkcjonariusza policji w Hopewell w stanie New Jersey przez radę miejską. Wszystko dlatego, iż Sara ośmieliła się potępić na Facebooku działania BLM. Policjantka skrytykowała “pokojowe” protesty i zamieszki BLM z czerwca 2020 roku. Oprócz Erwin, kilku innych policjantów również zostało ukaranych dyscyplinarnie. Mieli oni bowiem “popierać jej post na Facebooku”.

Kuriozalne wydaje się, iż policjantka została zwolniona za potępianie zamieszek. Oto, co “ośmieliła się” napisać: „Ostatniej nocy, gdy wychodziłam do pracy, dwoje moich dzieci płakało, żebym nie szła do pracy. Chyba nigdy nie czułam się tak, jak zeszłej nocy. Wiem jak i inni, że zależy im na tym, żeby zaszkodzić. Uwielbiam moją rodzinę policyjną jak własną. Więc kiedy udostępniasz posty i rzeczy na Facebooku, byłabym wdzięczna, gdybyś pomyślał, zanim to zrobisz. Widziałem tak wiele hasztagów BLM w tych postach. Chcę wam powiedzieć – to terroryści. Nienawidzą mnie. Nienawidzą mojego munduru. Nie obchodzi ich, czy umrę.”

Post został uznany za rasistowski i szerzący nienawiść. Błyskawicznie okazało się, iż BLM nie wolno krytykować. Sierżant policji Hopewell, Mandy Gray bronił stanowiska Erwin, odpowiadając na komentarze – został zdegradowany i zawieszony na 6 miesięcy. Inni pracownicy miasta, w tym detektyw i dyspozytor, również popierali wypowiedź i otrzymywali za to pisemne upomnienia. Jak informuje Post Millennial, Gray i Erwin złożyli pozew do Sądu Najwyższego w New Jersey, powołując się na naruszenie Pierwszej Poprawki. Policjantka chce powrócić na stanowisko w policji, by móc dalej chronić ludzi, również przed terrorystami z BLM.

Post Millennial

POLECAMY