REKLAMA

Dr Fauci prognozuje: „W 2022 będziemy mogli zaszczepić dzieci w każdym wieku” [WIDEO]

REKLAMA

Doktor Fauci w rozmowie dla CNN wskazał, że Stany Zjednoczone są „co najmniej w połowie” walki z COVID-19, a w pierwszym kwartale 2022 roku kraj „będzie mógł zaszczepić dzieci w każdym wieku”.

  • Ekspert ds. COVID-19, dr Anthony Fauci rozmawiał na antenie CNN o postępach w walce z epidemią w USA
  • Zdaniem medyka, do końca roku kalendarzowego „2021 i pierwszego kwartału 2022 roku będziemy mogli zaszczepić dzieci w każdym wieku”
  • Fauci utrzymuje, iż zwycięstwo nad epidemią jest możliwe, jeśli tylko akcja szczepień będzie kontynuowana
  • Przeczytaj również: Niemcy chcą promowania leku przeciwpasożytniczego jako sposób na Covid-19

Ekspert ds. COVID-19, dr Anthony Fauci rozmawiał na antenie CNN o postępach w walce z epidemią w USA. Zdaniem medyka, do końca roku kalendarzowego „2021 i pierwszego kwartału 2022 roku będziemy mogli zaszczepić dzieci w każdym wieku”. Stwierdzenie jest o tyle kontrowersyjne, iż dotychczas nie jest pewne, czy dzieci faktycznie uczestniczą w transmisji koronawirusa. W czasie trwania epidemii pojawiało się w tej kwestii wiele sprzecznych informacji. Co więcej, nie opublikowano dotychczas żadnych badań szczepionek przeprowadzonych na tak młodej grupie.

W dalszej części rozmowy dr Fauci przyrównał walkę z COVID-19 do meczu baseballowego. „Jesteśmy co najmniej w połowie” – podkreślił dr Fauci, „więc jesteśmy w późnych rundach”. „To jeszcze nie koniec” – kontynuował. „To jest coś, co ludzie naprawdę muszą docenić. Idziemy we właściwym kierunku; widzimy światło na końcu tunelu, ale teraz nie czas na ogłaszanie zwycięstwa, nadszedł czas, zaszczepić jak najwięcej osób”. Na pytanie, w której konkretnie rundzie dziewięcio-rundowego meczu znajduje się kraj, Fauci odparł, iż „około szóstej”. Innymi słowy, zwycięstwo w walce z COVID-19 jest bliskie, pod warunkiem, iż akcja szczepień będzie nieustannie trwać, a szczepieniom będą poddawane także dzieci.

Post Millennial

REKLAMA

Komentarze