Biden nie ma wątpliwości. Maski są “patriotycznym obowiązkiem” [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. Twitter/ screen

Prezydent USA, Joe Biden, przekazał narodowi iż maski są “patriotycznym obowiązkiem”, tak samo, jak “traktowanie się z szacunkiem i cierpliwością”.

  • We wtorek prezydent Joe Biden wygłosił do Amerykanów mowę z Białego Domu
  • Podkreślił, iż każdy mężczyzna, kobieta i dziecko powyżej 16 roku życia w USA powinni zostać zaszczepieni tak szybko, jak to tylko możliwe
  • Wskazał również, iż maski są wyjątkowo istotnym elementem życia społecznego, a ich noszenie jest “patriotycznym obowiązkiem”

Biden nie pozostawił wątpliwości zarówno w kwestii szczepień, jak i konieczności noszenia maski. Zdaniem prezydenta każdy, kto tylko może, powinien przyjąć szczepionkę. „Amerykanie otrzymują szczepionki tak blisko swoich domów, jak jest do najbliższej szkoły. Zamierzamy również przekazywać szczepionki bezpośrednio pediatrom” – powiedział. „Będziemy wysyłać je do pediatrów w ciągu następnych tygodni, aby rodzice i ich dzieci mogli porozmawiać o tym z lekarzem rodzinnym i uzyskać zastrzyk od lekarza, któremu ufają najbardziej, łatwo, szybko i bezpłatnie”. Warto zauważyć, że jak dotąd szczepionki firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson nie zostały zatwierdzone do stosowania u dzieci.

Biden wyjaśnił, iż nie szczepiąc się, “ryzykuje się życie”. Mówił o „pięciu milionach Amerykanów różnego pochodzenia, którzy są w pełni chronieni przed jedną z najbardziej śmiercionośnych pandemii w naszej historii”. “Wiesz, jest wiele dezinformacji, ale jest jeden fakt, o którym chcę, aby każdy Amerykanin wiedział: Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, nadal mogą codziennie umrzeć z powodu COVID-19”.

Wspomniał, iż osoby zaszczepione będą mogły częściowo ściągnąć maski. „Dobrą wiadomością jest to, że w zeszłym tygodniu CDC powiedziało, że zaszczepieni ludzie nie muszą nosić masek na zewnątrz, chyba że są w bardzo zatłoczonych miejscach, takich jak wydarzenia sportowe. A jeśli będziemy mogli nadal zwiększać liczbę szczepień i zmniejszać liczbę przypadków, będziemy potrzebować coraz mniej naszej maski” – zapewniał Biden.

Na koniec wspomniał o obowiązku noszenia masek i tym, jak podzielił on Amerykanów. Zdaniem prezydenta – “niepotrzebnie”. „Wiem, że przywrócenie wszystkich do normalności zajmie trochę czasu. Wiesz, wszyscy będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Maski niepotrzebnie podzieliły ten kraj. Noszenie masek, zgodnie z zaleceniami, jest patriotycznym obowiązkiem, ale tak samo jest z wzajemnym traktowaniem się z szacunkiem i cierpliwością” – podkreślił prezydent USA.

Post Millennial

POLECAMY