W Kanadzie bez zmian. Doktor ds. Zdrowia Publicznego zaleca noszenie masek podczas biegania na świeżym powietrzu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Haker przed laptopem Apple.

/ fot. Flickr

Doktor Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w Kanadzie, przygotowała porady dotyczące noszenia masek na świeżym powietrzu – również podczas biegania.

Kanadyjska doktor Theresa Tam opublikowała szereg porad dotyczących noszenia masek na otwartej przestrzeni. Okazuje się, że nawet uprawiając sport w Kanadzie nie należy zdejmować maseczki. “Zapytaliście: Czy powinienem nosić maskę, kiedy biegam lub spaceruję na świeżym powietrzu?” – zaczęła tweet doktor Tam. „ #MaskOn, gdy jesteś aktywny na świeżym powietrzu w miejscach, w których #FizycznyDystans jest trudny do utrzymania. Wskazówka: wybieraj trasy, które ułatwiają utrzymanie dystansu od innych”.

Co ciekawe, sama doktor Tam na początku pandemii odradzała noszenie masek, twierdząc, iż jest nieskuteczne czy wręcz szkodliwe. „Skuteczność stosowania masek niemedycznych nie została dobrze udowodniona” – mówiła Tam 1 kwietnia 2020 roku. „Musisz uważać, aby nie wkładać palca do oka, nie zdejmować i nie zakładać ponownie maski, nie dotykać twarzy w inny sposób” – argumentowała, nim zmieniła zdanie. Teraz bowiem Tam uważa, iż noszenie maseczek w Kanadzie to absolutna konieczność. Bez względu na to, czy wybiera się na spacer, czy na intensywny trening na świeżym powietrzu.

Tweet pani doktor spotkał się z mieszanym odzewem ze strony Internautów. Część osób dziękowało w komentarzach za rady, narzekając na “ignorancję” osób biegających bez masek. Większość komentujących wyśmiewała jednak absurdalne zalecenia dotyczące noszenia maseczek w Kanadzie. “Czy jesteś na cracku? Od roku noszę maskę, wchodząc do firmy, ale w ułamku sekundy zdejmuję ją. Nie mam COVID. Mogę sobie tylko wyobrazić, że noszenie maski podczas intensywnych ćwiczeń byłoby szkodliwe, ale hej, jesteś lekarzem, prawda?” – pisze jeden z użytkowników. “Zostań w domu i kryj się jak tchórz” – proponuje inny. “Czy to jest na serio? Poważnie” – zapytuje kolejny. “To nie może być prawda. Ogranicz ilość tlenu podczas biegania – radzi to “najlepszy lekarz”” – stwierdzają z frustracją Internauci.

Post Millennial

POLECAMY