REKLAMA

Nauczyciel nazwał George’a Floyda „piep*** przestępcą”. Grozi mu zwolnienie

REKLAMA

Amerykański nauczyciel nazwał George’a Floyda „pieprzonym przestępcą” przed swoimi uczniami. Został zawieszony i grozi mu zwolnienie z pracy.

  • Nauczyciel Howard Zlotkin nazwał George’a Floyda „piep*** przestępcą” podczas lekcji online.
  • Oburzeni uczniowie poinformowali o zajściu szkołę, która natychmiast zajęła się sprawą.
  • Mężczyzna został zawieszony i grozi mu zwolnienie dyscyplinarne.

Nauczyciel Howard Zlotkin z liceum New Jersey wygłosił przed uczniami swoją opinię na temat George’a Floyda. Mężczyzna nazwał czarnoskórego kryminalistę zmarłego w zeszłym roku „piep*** przestępcą”. Za swoje słowa, wygłoszone na forum klasy, Zlotkin został zawieszony. Grozi mu zwolnienie z pracy.

Zajście miało miejsce podczas oficjalnych zajęć na platformie Zoom. Klasa miała początkowo dyskutować nad kwestią zmian klimatu. W pewnym momencie nauczyciel wdał się w dyskusję na temat rasizmu, podkreślając, iż wcale nie jest uprzywilejowany jako biały człowiek. „Jeśli myślisz, że jestem uprzywilejowany, to piep*** się, ponieważ moja córka uważa, że ​​jestem uprzywilejowany i nie rozmawiam z nią” – mówił Zlotkin. „Słyszę, jak ludzie jęczą i płaczą z powodu Black Lives Matter, ale George Floyd był piep*** przestępcą, został aresztowany i zginął, ponieważ stawiał opór, a najważniejsze jest to, że robimy z niego piep*** bohatera” – kontynuował swój wywód.

Przez swoje słowa, nauczyciel spotkał się z poważnymi konsekwencjami. Rzecznik liceum, w którym pracuje mężczyzna, przekazał iż od oburzonych uczniów zostały zebrane zeznania. Mężczyzna został zawieszony. „Szkoła była w trakcie zbierania zeznań od uczniów dzisiaj przed podjęciem działań dyscyplinarnych, a następnie pojawiło się drugie wideo. Nauczyciel nie będzie miał dostępu do uczniów ani szkoły, gdy będziemy kontynuować postępowanie. Jesteśmy zbulwersowani oświadczeniami, wulgaryzmami, brakiem szacunku i traktowaniem uczniów” – poinformował rzecznik. George Floyd zmarł w zeszłym roku w areszcie policyjnym. Jego śmierć spowodowała falę ataków i zamieszek ruchu Black Lives Matter oraz Antify.

Post Millennial

REKLAMA

Komentarze