Polski koncern spożywczy zachęca pracowników do szczepień. Konkretna kwota

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzykawka ze szczepionką.

Strzykawka ze szczepionką. / pixabay.com

Każdy pracownik Maspexu, który się zaszczepi przeciw koronawirusowi, otrzyma dodatkowo 500 zł. Tak polski koncern spożywczy zachęca do szczepień. Firma zatrudnia około 6 tysięcy osób.

  • Maspex jako jedna z kilku firm zgłosił się już do programu szczepień w zakładach pracy przeciw koronawirusowi.
  • Każdy pracownik, który zdecyduje sie zaszczepić przeciwko COVID-19, otrzyma od firmy 500 zł. Także ten, który zrobi to poza programem szczepień w zakładzie.
  • Grupa Maspex jest producentem soków i napojów (Tymbark, Tarczyn, Kubuś, Nestea czy Tiger), a także na rynku makaronów (Lubella). Działa również w segmencie przetworów owocowych i warzywnych (marki Łowicz, Krakus i Kotlin).
  • Zobacz także: Akcja „Zaszczep się na majówkę”. Olbrzymie kolejki do punktów szczepień, ludzie ustawiali się od godz. 3 w nocy

Maspex zdecydował się szczepić w swoich zakładach pracy zarówno pracowników, jak i ich rodziny. Inicjatywa ma ruszyć już wkrótce. Oprócz polskiego giganta spożywczego, także w kilku firmach prywatnych i państwowych. Maspex także dodatkowo zachęca swoich pracowników do szczepień. – Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo. Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście – powiedziała “Pulsowi Biznesu” Dorota Liszka, odpowiadająca za komunikację Grupy Maspex.

Grupa Maspex poinformowała, że 500 zł zostanie wypłacone zarówno tym, którzy wezmą udział w szczepieniach w swoim zakładzie pracy, jak i tym, którzy zrobią to we własnym zakresie. Koncern jest producentem soków i napojów (Tymbark, Tarczyn, Kubuś, Nestea czy Tiger), a także na rynku makaronów (Lubella). Działa również w segmencie przetworów owocowych i warzywnych (marki Łowicz, Krakus i Kotlin).

Jeżeli dana firma chciałaby wziąć udział w programie szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy, musi zebrać 300 pracowników i współpracowników na umowach cywilnoprawnych. Na razie inicjatywa odnotowała opóźnienie. Jest ono spowodowane zmniejszonymi dostawami szczepionek przeciw koronawirusowi.

money.pl

POLECAMY