Fundacja Ad Arma: Polskie społeczeństwo od kilku pokoleń jest kształtowane w duchu pacyfizmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pistolet.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

– Polskie społeczeństwo od kilku pokoleń jest kształtowane w duchu pacyfizmu, wedle którego wszelkie użycie siły jest złe i należy się wystrzegać jakiejkolwiek przemocy, niezależnie od okoliczności – zwraca uwagę Fundacja Ad Arma. – Każdy człowiek ma moralne prawo do użycia siły w celu odparcia nielegalnej napaści – podkreśla.

– W oparciu o ducha pacyfizmu i monopol władzy na użycie siły, instytucje rządowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo swoich obywateli, rozpowszechniają wśród Polaków poradniki i inne materiały zachęcające do tego, aby w przypadku zagrożenia posłusznie wykonywać polecenia bandytów i czekać na przyjazd policji, która zjawi się na miejscu zdarzenia po kilku-kilkunastu minutach od zawiadomienia lub dopiero po fakcie – zwraca uwagą Fundacja.

Organizacja przytoczyła przykład plagi napaści na domy w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zdaniem Ad Arma, to wynik właśnie promowania w Polsce pacyfizmu. – Bandyci i przestępcy działają z tym większą zuchwałością, im bardziej są przekonani o tym, że nie poniosą konsekwencji swoich czynów, szczególnie natychmiastowych. Podczas włamań i napadów liczą na bezkarność oraz szybkie i łatwe sukcesy – podkreśla Fundacja.

– Aby skutecznie się bronić, musimy posiadać zarówno właściwe nastawienie mentalne, jak i odpowiednie narzędzia. Dlatego powinniśmy posiadać i nosić przy sobie broń, taką jaką aktualnie możemy mieć – stwierdza. – Pozwolenie na współczesną broń palną można uzyskać w Polsce w przeciągu kilku miesięcy. Broń czarnoprochowa dostępna jest w naszym kraju bez pozwolenia. Inne narzędzia, takie jak noże, pałki, gaz itp. są powszechnie dostępne i znajdują się w zasięgu finansowym każdego człowieka – zwraca uwagę. – Fundacja Ad Arma zachęca także każdego, w szczególności mężczyzn, do podjęcia konkretnej, osobistej decyzji – będę nosił przy sobie broń, taką jaką aktualnie mogę posiadać, i będę reagował w przypadku napaści na mnie oraz na moją rodzinę, bliskich lub osoby postronne – apeluje.

adarma.pl

POLECAMY