Trzy płcie w nowych dowodach osobistych. Polska odrzuca pomysł UE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Trzy płcie

/ Fot. Pixabay

Od sierpnia obowiązywać będą nowe dowody osobiste. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem, w dokumencie tożsamości dostępne będą trzy płcie. Polska sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu i nie chce go stosować.

Nowe dowody osobiste od sierpnia

Na terenie Unii Europejskiej, od 2 sierpnia zaczną być wydawane nowe dowody tożsamości. We wstępie rozporządzenia uwzględniono informację o braku konieczności podziału na płcie. Jeśli jednak dane państwo chce uwzględnić płeć w dokumencie, ma do tego prawo. UE mówi wówczas o oznaczaniu także trzeciej możliwości jako X.

Polskie dowody osobiste zawierają informację o płci, jednak w nowych nie zostanie uwzględniona „płeć X”. Dokument będzie zawierał wyłącznie oznaczenie F – kobieta i M – mężczyzna. “Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że Polska nie wprowadzi oznaczenia „trzeciej płci”, gdyż wymóg stanowi rezolucję światopoglądową. Nie jest zgodny z polskim prawem.

Poprzez sprzeciw Polski wobec ideologizacji w dokumentach, możemy ponownie być narażeni na ataki ze strony władz UE i innych krajów członkowskich.

money.pl

POLECAMY