Rozłam w PiS i Kukiz’15! Posłowie ogłosili odejście

Dodano   0  
  Loading
Andrzej Sośnierz, Agnieszka Ścigaj, Paweł Szramka.

/ Fot. Twitter

Agnieszka Ścigaj, ostatnio niezrzeszona, Paweł Szramka z Kukiz’15 i Andrzej Sośnierz z klubu PiS stworzyli nowe koło poselskie. Otrzymało ono nazwę “Polskie Sprawy”. To oznacza rozłam zarówno w klubie PiS, jak i w Kukiz’15, które straciły po jednym pośle.

  • Nowe koło poselskie Polskie Sprawy liczy 3 posłów. Nie można jednak wykluczyć, że zostanie rozszerzone o kolejnych.
  • Adresujemy swoją ofertę do wyborców, którzy widzą, że są cynicznie wykorzystywani przez partię polityczne – podkreśliła szefowa nowego koła, poseł Agnieszka Ścigaj.
  • Zobacz także: Musk o kolonizacji Marsa: Zginie trochę ludzi 

Informację o tym, że powstanie nowe koło, już kilka godzin wcześniej podał portal Interia.pl. “Jak ustaliła Interia, już kilka miesięcy temu Agnieszka Ścigaj rozpoczęła rozmowy z posłami różnych opcji. Celem od początku było powołanie koła, a może nawet klubu poselskiego.” – podał portal. Nie wiadomo, czy dzisiejszy rozłam w PiS i Kukiz’15 to już koniec odejść, czy wkrótce będą kolejne.

Szefową nowego koła poselskiego została Agnieszka Ścigaj. – Przemyśleliśmy, co nas łączy, co nie podoba nam się w polskiej polityce, jakie mamy priorytety i kogo chcemy reprezentować. Osób o takich samych poglądach jest więcej w Sejmie. Liczymy, że do nas dołączą – poinformowała posłanka. – Adresujemy swoją ofertę do wyborców, którzy widzą, że są cynicznie wykorzystywani przez partię polityczne – podkreśliła. – Od kilku miesięcy spotykamy się w bardzo szerokim gronie, nawet z organizacjami liczącymi kilka tysięcy członków. One gwarantują nam wsparcie podczas pracy merytorycznej – ujawniła. – Jesteśmy ludźmi z różnych ugrupowań, więc mamy zdolność dialogu i szukania różnych rozwiązań. Tak też pojmujemy różne koalicje, jesteśmy gotowi cały czas rozmawiać – zaznaczyła.

interia.pl, twitter.com

POLECAMY