Józwiak: Jarosław Kaczyński jest politykiem silnej ręki [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Bartosz Józwiak.

/ Fot. YouTube/MediaNarodowe

Dr Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej opowiedział o kryzysie w koalicji rządzącej. Przedstawił także swój punkt widzenia na działania Konfederacji.

  • Dr Bartosz Józwiak wskazał jak należy rozumieć określenie koalicji rządzącej Zjednoczoną Prawicą.
  • Gość podzielił się opinią na temat Konfederacji.
  • Wskazał także na rolę Jarosława Kaczyńskiego w budowaniu polityki w rządzie.
  • Zobacz także: Musk o kolonizacji Marsa: Zginie trochę ludzi

Gościem Agnieszki Borkiewicz w Rozmowie Mediów Narodowych był dr Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej. Gość odniósł się do kryzysu w koalicji rządzącej. Odpowiedział na pytanie dotyczące adekwatności nazwy “Zjednoczona Prawica”. – Nie mam wglądów w akta sądowe, natomiast patrząc w jaki sposób to ugrupowanie startuje w wyborach parlamentarnych czy samorządowych to myślę, że to nie jest oficjalny twór. Nazwa jest używana do określenia pewnego zespołu ugrupowań, który uznaje się za reprezentację polskiej prawicy. Jeśli prawicę będziemy rozumieli bardziej konserwatywnie, ale nie do końca wolnościowo, to myślę, że Solidarna Polska na pewno mieści się w orbicie poglądów prawicowych. W przypadku Porozumienia w ogóle w tej chwili nie możemy mówić o prawicy ponieważ to ugrupowanie ma bardzo blisko do skrajnej lewicy – mówił.

Ocena Konfederacji

Prezes UPR powiedział także co sądzi o partii Konfederacja. – Widzimy wyraźnie, że te dwa nurty się nie spoiły. One dalej płyną koło siebie. O ile w tym ruchu, tym nurcie narodowym możemy dostrzec pewien konglomerat próby działań prawicowych również w tej sferze światopoglądowej, o tyle udana próba zmiany podejścia do ochrony życia dzieci nienarodzonych, u których wykrywano różnego rodzaju choroby na etapie prenatalnym pokazała, że niestety partia Korwin nie jest gotowa do takiego działania. Czyli ta prawicowość ogranicza tylko i wyłącznie do sfery liberalizmu gospodarczego. Sam liberalizm gospodarczy moim zdaniem to nie jest wykładania prawicowości.  Z Konfederacji płynęły pewne ukłony w kierunku tego, żebyśmy rozpoczęli debatę z paniami ze Strajku Kobiet i wypracowali jakikolwiek kompromis. Ten kompromis potem bardzo chętnie poparł Jarosław Gowin, Porozumienie – stwierdził.

Na pytanie redaktor o szkodliwość działań Zbigniewa Ziobro dla Solidarnej Polski odpowiedział: Ja nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem pana Zbigniewa Ziobry. Wręcz przeciwnie, mam zastrzeżenia co do jego działań. Jeżeli nie pan Zbigniew Ziobro w Solidarnej Polsce to zawsze będzie pytanie – kto? Tam jest bardzo trudno znaleźć osobę, która byłaby w stanie go zastąpić. Pytanie, w której części elektoratu Solidarna Polska szuka poparcia. Jego posłowie podejmują trudne tematy od których PiS się odwrócił. Czy Solidarna Polska po odsunięciu Zbigniewa Ziobry jest w stanie złowić elektorat bardziej centrowy? Bardzo wątpię – powiedział Józwiak.

Gość odniósł się również do postawy prezesa PiS i możliwości utrzymania koalicji. – Jarosław Kaczyński jest politykiem silnej ręki. Dokładnie wie na co może sobie pozwolić na co nie. On bardzo dobrze przepracował jak odbudować się na arenie politycznej i z tego niebytu wrócił do tego, że rządzi już drugą kadencję. Jest to bardzo przemyślana polityka. Jarosław Kaczyński ma jeszcze kilka ruchów – zaznaczył obecny w studiu.

POLECAMY