Imigrant nie zaakceptował rozstania. Zaatakował maczetą ojca wybranki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Policja

Albański imigrant nie zaakceptował rozstania ze swoją dziewczyną. Mężczyzna zaatakował maczetą jej ojca i wuja, twierdząc, że “zabije go, jak psa”.

  • Albański imigrant zaatakował ojca i krewnego dziewczyny, która postanowiła go porzucić
  • Mężczyzna zapowiedział, iż “zabije, jak psa” jej ojca, jeśli wybranka z nim zerwie
  • Dziewczyna od dawna skarżyła się na apodyktyczność muzułmanina, który zabraniał jej chodzić na zakupy bez swojego pozwolenia i kazał przestrzegać zasad islamu

Sytuacja miała miejsce w Szwecji w listopadzie zeszłego roku. Imigrant z Kosowa, Patrick Gjoshaj, kontrolował życie swojej dziewczyny, nalegając, by stosowała się do muzułmańskich reguł. Nie mógł zaakceptować faktu, iż kobieta postanowiła go opuścić. Rozwścieczony zapowiedział, iż zabije jej ojca “jak psa”. Gdy kobieta odwiedzała ich wspólne mieszkanie, aby odebrać swoje rzeczy, imigrant zaatakował maczetą jej ojca i krewnego, który ją odprowadził. Albańczyk został skazany za przestępstwo, jednak pozostanie w Szwecji, gdyż prokuratura nawet nie zażądała jego deportacji.

Jesienią 2020 roku wybranka muzułmanina pojechała wraz z krewnymi do wspólnego mieszkania na Smålandsgatan w Håsten w Varberg. Kobieta bała się swojego 27-letniego chłopaka. Jak opisują szwedzkie media, ojciec kobiety i jej krewny czekali w samochodzie przed apartamentowcem, gdy odbierała swoje rzeczy. Ale nagle były chłopak, Patrick Gjoshaj – obywatel Niemiec pochodzący z Kosowa, który wyemigrował do Szwecji w 2011 roku – pojawił się przy samochodzie rodziny. “Patrick był uzbrojony w dużą maczetę i próbował otworzyć drzwi samochodu, ojciec dziewczyny był przerażony” – czytamy. Patrick zaatakował zaledwie trzy dni po tym, jak ostrzegł swoją dziewczynę, że jej ojciec umrze jeśli od niego odejdzie. Podczas policyjnych przesłuchań krewny zeznał, że Patrick próbował otworzyć drzwi i miał „psychopatyczny uśmiech”.

Wuj kobiety wysiadł z samochodu z łomem, żeby “odwrócić uwagę Patricka”. “Ale wtedy Patrick zaatakował go maczetą. Wujek mówił policji, że myślał, że umrze, gdy cios został zadany w jego głowę i ciało”. Jeden z ciosów zadany został w żołądek. Imigrant przerwał atak, gdy na miejscu zbrodni pojawiła się jego matka.

Zgodnie z zeznaniami kobiety, Patrick kontrolował jej życie do tego stopnia, że ​​”nie wolno jej było malować się ani chodzić na zakupy bez uprzedniego zapytania o pozwolenie”. Imigrant uznał, iż kobieta “jest jego własnością” i “będzie mu służyć”. Patrick figurował już wcześniej w rejestrze karnym za liczne napaści, groźby i wymuszenia. W kwietniu tego roku został skazany za usiłowanie zabójstwa, napad z użyciem siły i groźby karalne na 10 lat więzienia. Mimo, iż imigrant jest obywatelem Niemiec, prokuratura nie zażądała deportacji.

Samnytt.se

POLECAMY