BLM sobie nie żałuje! 26 tys. dolarów na spotkania w luksusowym kurorcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Grupa ufundowana przez współzałożycielkę BLM, Patrisse Cullors, wydała 26 tysięcy dolarów na spotkania w luksusowym kurorcie w Malibu.

  • Grupa współzałożycielki Black Lives Matter, Patrisse Cullors, wydała niemal 26 tysięcy dolarów na pobyt w luksusowym kurorcie
  • Czarnoskóra aktywistka znana jest w ostatnim czasie z zakupów nieruchomości za ponad 3 miliony dolarów
  • Nie jest do końca jasne, skąd “wyszkolona marksistka” wzięła środki na wystawne życie i realizację swoich zachcianek

Grupa mająca zajmować się reformacją więzień w Los Angeles postanowiła nie żałować sobie niczego. Ufundowana przez współzałożycielkę BLM organizacja wydała 26 tysięcy dolarów na spotkania w luksusowym kurorcie w Malibu. Aktywistka BLM, Patrisse Cullors, sama siebie określa jako “wyszkoloną marksistkę”. Dane finansowe grupy ujawniono po tym, jak na jaw wyszły jej niedawne, milionowe transakcje.

Współzałożycielka BLM spotkała się w ostatnim czasie ze znaczną krytyką ze strony społeczeństwa. Okazało się, iż Cullors zakupiła dla siebie luksusową willę wartą ponad milion dolarów w białej dzielnicy. Teraz wychodzi na jaw, iż również jej grupa reformatorów więziennictwa w LA czerpała pełnymi garściami z jej pozycji. Grupa wydała niemal 26 tysięcy dolarów na spotkania w luksusowym kurorcie plażowym w Malibu. Zapisy finansowe grupy wskazują, iż w 2019 roku gościła ona w Calamigos Guest Ranch and Beach Club. Jedno spotkanie w kurorcie kosztowało ponad 10 tysięcy dolarów. Najwyraźniej BLM polubiło ten lokal, gdyż wkrótce w okolicy odbyło się i drugie zebranie, tym razem za kwotę niemal 16 tysięcy dolarów.

Aktywiści BLM bynajmniej nie wydają się należeć do oszczędnych osób. Najtańsze pokoje hotelowe kosztowały około 600 dolarów za noc. „Płatności były dokonywane w imieniu grupy reform więziennictwa przez firmę konsultingową należącą do Asha Bandele, wieloletniego mentora Cullors i współautora jej biografii z 2018 r. “When They Call You a Terrorist: A Black Lives Matter Memoir” – czytamy. Wydawanie tak dużych kwot na zachcianki nie jest jednak zaskoczeniem. “Wyszkolona marksistka” Cullors wydała w ostatnim czasie 1,3 miliona dolarów na luksusową rezydencję. Łącznie nabyła kilka nieruchomości za kwotę 3,2 miliona dolarów. Black Lives Matter nie jest pewne, skąd kobieta wzięła na to wszystko pieniądze.

PM

POLECAMY