Atak skrajnej lewicy: Wybite okna i śpiewy na ulicy [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Ekstremistyczna grupa Extinction Rebellion zaatakowała siedzibę grupy bankowej. Atak skrajnej lewicy zakończył się rozbiciem licznych okien oraz śpiewaniem na ulicy w oczekiwaniu na policję.

  • “Aktywistki” z Extinction Rebellion zaatakowały siedzibę grupy bankowej HSBC w Londynie
  • Kobiety ze środowiska skrajnej lewicy przybyły z młotami i dłutami, by wybijać okna w ramach “protestu”
  • Po zniszczeniu szyb budynku usiadły na ulicy, śpiewając i czekając na policję

Atak lewicy miał miejsce w Londynie. Ekstremiści z ruchu klimatycznego Extinction Rebellion zebrali się przed siedzibą grupy bankowej HSBC. “Aktywiści klimatyczni” przybyli z młotami i dłutami, po czym zaczęli wybijać okna. Przyklejali również propagandowe naklejki. Wiadomość na naklejkach grupy brzmiała: „80 miliardów funtów na paliwa kopalne w ciągu ostatnich pięciu lat”. Po zakończeniu dzieła zniszczenia, usiedli na ulicy, śpiewając i czekając na policję. Gdy ta przyjechała okazało się, iż grupa napastników składa się wyłącznie z kobiet należących głównie do klasy średniej.

Nagrania umieszczone w Internecie pokazują, jak damskie skrzydło skrajnej lewicy naciera na budynek. Kobiety są wyposażone w młoty i gogle. Całe zdarzenie miało miejsce w środku dnia. Uczestniczki ataku nie próbowały ukrywać swojej tożsamości. W wyniku ataku wybito około dwudziestu okien. Atak miał być częścią demonstracji w ramach “Dnia Ziemi”. Grupa Extinction Rebellion miała być niezadowolona, iż HSBC zwleka w kwestii osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. “Z zadowoleniem przyjmujemy konstruktywny dialog na temat strategii klimatycznej, ale potępiamy wandalizm i działania szkodzące ludziom i mieniu” – przekazał rzecznik HSBC. Po ataku aresztowano dziewięć osób.

Samnytt.se

POLECAMY