Protest przeciwko obostrzeniom w Londynie. “Wolność nie podlega negocjacjom!” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ For. Twitter

Protest przeciwko obostrzeniom zgromadził w Londynie tysiące osób. Brytyjczycy protestowali przeciw przymusowi szczepień i zamykaniu firm.

  • Tysiące osób przybyły, aby wziąć udział w anty-lockdownowych demonstracjach w Londynie
  • Protest odbył się pod hasłami “Stop tyranii!” oraz “Wolność nie podlega negocjacjom!”
  • Mimo, iż w ostatnim czasie Wielka Brytania złagodziła część covidowych restrykcji, obywatele nie godzą się na “dozowanie im wolności”

Wielka Brytania złagodziła w ostatnim czasie część covidowych restrykcji. Dotychczas w Anglii zezwolono na ponowne otwarcie pubów, restauracji oraz siłowni. Otwarte zostały także niektóre atrakcje na świeżym powietrzu, jak choćby ogrody zoologiczne. Mimo to, Brytyjczycy wyszli na ulice, aby zademonstrować swoje niezadowolenie i złość. Tysiące osób przybyły by maszerować w Londynie, pokazując światu sprzeciw i potępienie “medycznej tyranii”. Mimo, że policja wzywała do unikania zgromadzeń i demonstracji w miniony weekend, w Londynie pojawiły się prawdziwe tłumy. Sam protest przebiegł pokojowo.

Brytyjski rząd poinformował, iż do 21 czerwca zamierza znieść wszystkie obostrzenia. Już do 17 maja mają zostać wprowadzone paszporty szczepień. Tego dnia restauracje będą mogły zacząć przyjmować gości w lokalach. Działania i ustalenia rządu nie spotkały się z aprobatą obywateli. Tysiące osób zebranych w Londynie wyraziło swój sprzeciw, organizując protest przeciwko “reżimowi sanitarnemu” i “segregacji sanitarnej”. Wielu ludzi i organizacji skrytykowało władze za plan wprowadzenia “paszportów szczepionkowych”, w obawie przed stworzeniem “dwupoziomowego systemu” praw i przywilejów.

Wydaje się, iż paszporty szczepionkowe były tym, co najbardziej zdenerwowało demonstrantów. Wielu spośród protestujących uważa je za naruszenie prywatności i wolności. Wśród tysięcy zebranych często pojawiały się głosy, iż paszporty są nie do przyjęcia. “Wolność nie podlega negocjacjom” – głosiły banery, które Brytyjczycy zabrali na protest w Londynie. “Jesteśmy w trakcie masowej hipnozy”. “Moje ciało, mój wybór. NIE dla przymusu noszenia masek!”

Post Millennial

POLECAMY