REKLAMA

Imigrant zgwałcił 14-latkę. Deportacja „zbyt surową karą”

REKLAMA

Irakijski imigrant zgwałcił 14-letnią dziewczynkę w parku. Sąd Rejonowy uznał, iż wniosek prokuratora o deportację jest zbyt surowy i odrzucił go.

  • 14-letnia Szwedka została zgwałcona w parku jesienią 2020 roku
  • Przestępcą okazał się Irakijczyk, wielokrotnie notowany za szereg innych przestępstw
  • Mimo, iż imigrant zgwałcił dziecko, Sąd Rejonowy nie uznał jego przewinień za dość poważne, by go deportować

Obywatel Iraku, Jamal, utrzymujący, iż ma 21 lat, zgwałcił 14-letnią dziewczynkę w październiku zeszłego roku. Przestępstwo miało miejsce w na ławce w parku, niedaleko stacji kolejowej w Skanii. Teraz imigrant został skazany za gwałt na dziecku. Sąd rejonowy uznał jednak, iż wniosek prokuratora o deportację jest „zbyt surowy”.

W sobotę 24 października 14-letnia ofiara czekała na ojca w kawiarni przy dworcu. Przysiadł się do niej Jamal Dlovan, imigrant z Iraku. Mężczyzna otrzymał pozowlenie pobytu w Szwecji w 2016 roku. Jamal początkowo mieszkał na Gotlandii, ale od tego czasu przeniósł się do Skanii. Jak informują szwedzkie media, od czasu imigracji zajmował się licznymi przestępstwami i został skazany między innymi za napaść, wandalizm, kradzież oraz kilka przestępstw narkotykowych. Imigrant miał śledzić i prześladować dziewczynkę, gdy próbowała wyjść z kawiarni. Zaczął zadawać jej pytania dotyczące współżycia.

14-latka bała się Jamala, który stawał się coraz bardziej natarczywy. Zeznała, iż nie odważyła się uciec myśląc, że mężczyzna ma nóż. Wyszła razem z nim do parku, gdzie została zgwałcona na jednej z ławek. Imigrant miał „obmacywać jej piersi” i „mówić łamanym szwedzkim”, gdy ją napadał. Dziewczynie udało się wysłać sms-a do ojca, z prośbą, aby się pospieszył i jej pomógł. Gdy Jamal zorientował się, co zrobiła, uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy rodzice przybyli na miejsce, ofiara była zapłakana i przerażona. DNA Jamala zostało szybko zabezpieczone przez policję.

Gdy policjanci przesłuchiwali przestępcę, ten zarzekał się, że nic nie zrobił. Mężczyzna klął się, iż nic nie pamiętał, przysięgając przed funkcjonariuszami. Dowody były jednak niepodważalne. 6 kwietnia Sąd Rejonowy w Lund ogłosił, że dziewczyna została uznana za wiarygodną, ​​a jej historia była zarówno szczegółowa, jak i spójna. Badania DNA jednoznacznie dowodziły, iż imigrant zgwałcił 14-latkę. Został skazany na dwa lata więzienia za gwałt na dziecku, molestowanie seksualne opór i przemoc domową. W uzasadnieniu wyroku stwierdzono, że pomimo tak silnych przewinień „istnieją przeszkody w deportacji”. Sąd Rejonowy odmówił zatem deportacji imigranta. Gwałt na dziecku okazał się nie być dostatecznie poważnym przestępstwem.

Samnytt.se

REKLAMA

Komentarze