Amerykańska NBC pokazała policyjne nagranie zastrzelonej nastolatki tak, by widzowie nie widzieli noża w jej ręku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykańska sieć telewizyjna NBC pokazała policyjne nagranie zastrzelonej nastolatki w taki sposób aby widzowie nie widzieli noża w ręku dziewczyny. NBC nie przekazała też informacji, że osoba wzywająca policję mówiła o atakach z użyciem noża.

Dziennikarz NewsBusters, Nicholas Fondacaro, porównał materiał na ten temat w stacjach ABC i NBC. W pierwszej stacji video zostało zatrzymane a nóż w dłoni dziewczyny był pokazany w powiększeniu aby widzowie nie mieli żadnych wątpliwości, że wersja wydarzeń podana przez policje jest prawdziwa. W materiale NBC, widzowie nie są w stanie zobaczyć noża w ręku dziewczyny, ponieważ materiał nie został zatrzymany i powiększony w taki sposób jak zrobiły to inne media.

Informacja o ataku z użyciem noża została przedstawiona jako wersja policji, a widzowie mogli uznać tą wersję za nieprawdziwą ponieważ nie widzieli noża w ręku dziewczyny. Stacja NBC pokazała nóż gdy już leżał na ziemi.
Stacja NBC została skrytykowana przez stacje FOX, która przygotowała krytyczny materiał na temat tej manipulacji. Po krytyce ze strony innych mediów, NBC zmieniła materiał na swojej stronie ale nie przyznała się do błędu i nie przeprosiła za te manipulacje.

Dziennikarz Nicholas Fondacaro umieścił w Internecie materiały stacji telewizyjnych NBC, ABC i FOX:

newsbusters.org, twitter.com

POLECAMY