REKLAMA

Turcy zatrzymani. Nielegalnie przekroczyli polską granicę

REKLAMA

Dwaj Turcy zostali zatrzymani przez pracowników Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG). Nielegalnie przekroczyli tak zwaną zieloną granicę ukrainsko-polską. Od początku tego roku takich osób bylo już 15.

  • Od początku roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali już 15 osób, które nielegalnie przekroczyli polską granicę. Tym razem dwoch Turkow.
  • Podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, funkcjonariusze ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby – poinformował por. Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.
  • Mężczyźni zostali zatrzymani w pobblizu graicy państwowej.
  • Zobacz także: Reakcja BLM na werdykt ws. Chauvina: „Nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani!” [WIDEO]

Dwóch mężczyzn namierzyli funkcjonariusze Strazy Granicznnej z placówki w Lubyczy Królewskiej. Nielegalnie przekroczyli tak zwaną zieloną granicę ukrainsko-polską. Zielona granica to określenie słabo chronionego odcinka granicy państwa. Określenie pochodzi od terenu pokrytego roślinnością: lasami, zaroślami i łąkami, często o urozmaiconej rzeźbie.

– Podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, funkcjonariusze ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby – poinformował por. Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG. W taki sposób Straż Graniczna wpadła na trop Turkow. – W toku podjętych działań, do których włączyli się również funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, obaj legitymowani to obywatele Turcji. Zatrzymani mężczyźni, dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski – przekazał rzecznik.

dziennnikwschodni.pl

REKLAMA

Komentarze