Szwedzki działacz LGBT skazany za gwałty na imigrantach i molestowanie seksualne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Działacz największej szwedzkiej organizacji LGBT został skazany za gwałty na imigrantach i molestowanie seksualne. To wszystko robił w pracy, gdzie miał pomagać w otrzymaniu azylu w związku z ich orientacją seksualną.

  • Działacz LGBT miał w ramach swojej pracy przyjmować osobiście imigrantów w swoim biurze. Teraz kilku z nich oskarżyło go o gwałty i molestowanie seksualne.
  • Mężczyzna nie przyznał się do winy.
  • W wyroku sąd rejonowy w Sztokholmie podkreślił, iż “ofiary wierzyły, że mężczyzna ma decydujący wpływ na przebieg ich procesu azylowego”.
  • Zobacz także: Youtuber umawiał się z młodymi fanami! Sponsorzy zrywają współpracę

W wyroku sąd rejonowy w Sztokholmie podkreślił, iż “ofiary wierzyły, że mężczyzna ma decydujący wpływ na przebieg ich procesu azylowego”. Działacz “nadużył swojej pozycji oraz wykorzystał lęk osób starających się o pozwolenie na pobyt”. Ofiary miały obawiać się, że sprzeciwienie się mężczyźnie będzie skutkować wydaleniem ze Szwecji. Nad pracą działacza LGBT dotychczas nie było kontroli, co ułatwiało mu dokonywać gwałty na imigrantach.

Mężczyzna pracował w w stowarzyszeniu RFSL, działającym na rzecz praw osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Organizacja jest obecna w Szwecji od 70 lat, posiada 34 lokalne oddziały i jest finansowane ze środków publicznych oraz prywatnych. Prowadzi kursy w szkołach, przychodniach oraz firmach na temat praw osób LGBT. Teraz władze zapowiedziały kontrolę i zagroziły odebraniem dotacji.

Jak podają media, do władz już wcześniej dochodziły informacje o tym, że imigranci nie chcą się z nim spotykać w pojedynkę. Zostało to jednak zignorowane. Nad pracą mężczyzny nie było także kontroli. Miał on własny rejestr osób, które przyjmował. Według oficjalnych danych w 2019 roku było ich 319. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

polsatnews.pl

POLECAMY