Tajemnicza płeć “X”. New Jersey wprowadza nowy “identyfikator płci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Stanowa Komisja ds. Pojazdów Samochodowych

Władze New Jersey postanowiły być bardziej “inkluzywne”, dając obywatelom możliwość identyfikowania się w dokumentach trzecią, tajemniczą płcią – “X”.

  • Rządzący w New Jersey postanowili wprowadzić do oficjalnych dokumentów możliwość określania się trzecią “płcią”, tajemniczym “X”
  • Krok ten ma rzekomo poprawić komfort życia osób “niebinarnych czy interseksualnych”, a zatem “nie identyfikujących się jako kobieta ani mężczyzna”
  • Decyzja władz została uznana za przełomową na drodze do większej różnorodności i integracji

Mieszkańcy New Jersey mają coraz większy wybór w kwestii płci, jaką chcą się identyfikować w oficjalnych dokumentach. Oprócz “przestarzałego” podziału na kobiety i mężczyzn, mają oni możliwość określenia swojej płci jako “X”. Jak informuje CNN, „X” może być używane przez „osoby, które identyfikują się jako niebinarne lub ktoś, kto nie identyfikuje się jako mężczyzna ani kobieta”, a także przez „mieszkańców, którzy nie chcą, aby ich płeć była określona”.

Dyrektor wykonawczy Garden State Equality, Christian Fuscarino, stwierdził, że nowa opcja „pozwoli mieszkańcom New Jersey, zwłaszcza osobom niebinarnym i interseksualnym, cieszyć się prawem, które wielu z nas uważa za oczywiste – posiadaniem dowodu tożsamości, który dokładnie odzwierciedla to, kim jesteśmy”. W komunikacie prasowym władze New Jersey poinformowały, iż każdy może dowolnie zmienić swój “znacznik płci”. Wystarczy, że „oddasz swoje aktualne prawo jazdy lub dowód osobisty i zapłacisz standardową opłatę w wysokości 11,00 USD” – czytamy.

Zdaniem pomysłodawców, wprowadzenie “X” do dokumentów to prawdziwy kamień milowy różnorodności i tolerancji. „Różnorodność i integracja to podstawowe wartości dla New Jersey i dla nas wszystkich” – napisano w komunikacie. „Wiemy, że ta nowa opcja będzie miała głęboki wpływ na wielu mieszkańców, ponieważ dostęp do zasobów oraz możliwość swobodnego życia i pracy tak często zależy od posiadania dokumentacji, która prawidłowo odzwierciedla Twoją tożsamość”. Plany wprowadzenia “X” w New Jersey zostały ogłoszone już w lutym 2020 roku. Wdrażanie ich w życie zostało opóźnione przez pandemię COVID-19.

CNN

POLECAMY