Seniorzy nie chcą się szczepić Astra Zeneką! “Padają groźby”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/ screen

Szwedzcy lekarze twierdzą, że masowe szczepienia stają się “coraz trudniejsze”. Po kontrowersjach związanych ze szczepionką, wiele starszych osób odmawia zaszczepienia się Astra Zeneką.

  • Szczepionka Astra Zeneca wywołała wiele kontrowersji odkąd zgłoszono liczne przypadki zakrzepu krwi po zaszczepieniu się nią
  • Niechęć osób starszych do szczepionki stała się nad wyraz silna w Szwecji
  • Lekarze informują, iż seniorzy nie tylko odmawiają przyjęcia preparatu, ale nawet stosują groźby wobec personelu, byle tylko nie dać się zaszczepić Astra Zeneką

Zdaniem lekarzy, masowe szczepienia na COVID-19 stają się coraz trudniejsze, a niechęć społeczeństwa do szczepionki Astra Zeneca rośnie. Okazuje się, że Szwedzi nie chcą się szczepić Astra Zeneką. “Niestety, istnieje niemała liczba osób, która zachowuje się bardzo nieprzyjemnie w stosunku do personelu medycznego, względem którego czasami padają groźby” – wyjaśnił Roger Larsson, główny lekarz z regionu Dalarna.

Jak informuje Samnytt, Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego ustaliła, że ​​”istnieją silne sygnały wskazujące na związek między szczepionką Astra Zeneca a zaburzeniami krzepnięcia krwi, które mogą prowadzić do śmierci”. Jednak do tej pory “nie zgłoszono żadnych zgonów spowodowanych Astra Zeneką w grupie wiekowej powyżej 65 lat, więc program szczepień seniorów jest kontynuowany”. Jednak pacjenci są niechętni wobec preparatu. “Mówią nam, że wiedzą, że na sali jest inna szczepionka i domagają się podania właśnie jej” – przekazał Larsson.

Naczelna lekarz Maria Taranger ze szpitala Sahlgrenska w Göteborgu twierdzi, że sytuacja jest nad wyraz częsta. Tak wielu ludzi odmawia zaszczepienia się Astra Zeneką, że strzykawki z preparatem muszą być codziennie wyrzucane. “Zaplanowaliśmy na ten dzień szczepienie dla 150 pacjentów powyżej 65 roku życia z cukrzycą. Było 20, którzy odwołali rezerwację z wyprzedzeniem i siedmiu, którzy przyszli. Jeden powiedział: „Nie chcę umierać” i natychmiast wyszedł” – mówi Taranger. Kobieta poinformowała również na Twitterze, że pacjenci, którzy dowiadują się że zostanie im podana szczepionka Astra Zeneca po prostu wychodzą. W sąsiednich krajach, takich jak Norwegia oraz Dania, szczepienia Astra Zeneką zostają wstrzymane.

Samnytt.se

POLECAMY