Rzecznik MŚP apeluje o otwarcie gospodarki: Przedsiębiorcy chcą pracować w reżimie sanitarnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Restauracja.

/ fot. TT/@otwieramy

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, apeluje o otwarcie gospodarki. Okazuje się, że przez trwający lockdown w czerwcu może wzrosnąć bezrobocie. Jest przekonany, że najbardziej racjonalnym dla wszystkich polskich rodzin jest zakończenie blokady.

  • Abramowicz: Sporo firm, my to szacujemy na około 20%, mimo, że są zamknięte, nie otrzymały pomocy
  • Okazuje się, że bezrobocie może wzrosnąć w czerwcu, kiedy kończą się umowy z Polskim Funduszem Rozwoju na utrzymywanie miejsc pracy
  • Rząd zapowiada, że otwarcie gospodarki będzie możliwe, gdy szczepienia w Polsce dalej będą postępowały
  • Zobacz także: Brytyjscy duchowni przeciw paszportom szczepionkowym. „Medyczny apartheid”

Gospodarka zostanie otwarta najprawdopodobniej w maju lub czerwcu. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz apeluje o zniesienie restrykcji. W liście do premiera proponował, aby lockdown zakończył się 30 kwietnia. – Sporo firm, my to szacujemy na około 20%, mimo, że są zamknięte, nie otrzymały pomocy. Rząd przyjął polski system klasyfikacji działalności, jako ten wyznacznik dawania rekompensat. A on nie określa wszystkich zamkniętych firm – powiedział Abramowicz. Rzecznik zaznaczył, że producenci, którzy nie mają gdzie sprzedawać i nie mają komu sprzedawać, np. branża ślubna, są w dramatycznej sytuacji.

Okazuje się, że bezrobocie może wzrosnąć w czerwcu, kiedy kończą się umowy z Polskim Funduszem Rozwoju na utrzymywanie miejsc pracy. A. Abramowicz oznajmił, że dostaje sygnały od przedsiębiorców, że coraz więcej ludzi szuka pracy. Otwarcie gospodarki musi zatem nastąpić jak najszybciej. Maj jest dobrym terminem otwarcia polskich firm. Przedłużający się lockdown może mieć opłakane skutki. Wiele przedsiębiorstw zostanie zamkniętych na stałe.

Przedsiębiorcy chcą pracować w reżimie sanitarnym

– Najbardziej racjonalnym dla wszystkich polskich rodzin jest zakończenie blokady oraz pracowanie z zachowaniem obostrzeń epidemiologicznych, bo przedsiębiorcy są na to gotowi – wskazał Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaznaczył, że lockdown trzeba zatrzymać. Inaczej spadnie poziom życia Polaków i coraz więcej osób będzie bezrobotnych. Przedsiębiorcy chcą pracować w reżimie sanitarnym. Są w stanie zapewnić go swoim klientom, żeby czuli się bezpiecznie. – Nie przedłużajmy lockdownu. Zobaczmy też na warunki epidemiologiczne. Fala zakażeń spada. Widać, że zachorowań jest coraz mniej. Zaszczepiliśmy już grupy ryzyka, może nie wszystkich, bo szczepienia trwają – powiedział Adam Abramowicz.

Rząd zapowiada, że otwarcie gospodarki będzie możliwe, gdy szczepienia w Polsce dalej będą postępowały. – Pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa i będzie powodowała, że liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

radiomaryja.pl

POLECAMY