Morawiecki: Do 10 maja chcemy, żeby każdy dorosły obywatel mógł zapisać się na szczepienie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Mateusz Morawiecki był dziś w punkcie szczepień w Legnicy. Tam powiedział, że chce, aby każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja mógł zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19. Wyraził nadzieję, że malejąca liczba zakażeń da możliwość odmrażania gospodarki.

  • Morawiecki na konferencji prasowej powiedział, że w ten sposób rząd chce przejść do kontrofensywy
  • Premier twierdzi, że o skuteczności szczepionek świadczy przykład Wielkiej Brytanii
  • Premier zaznaczył, że na dostawców szczepionek udaje się wywierać coraz lepszą presję
  • Zobacz także: Dziambor: Lockdown doprowadził do fali bankructw [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki był dziś w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. Na konferencji prasowej powiedział, że w ten sposób rząd chce przejść do kontrofensywy. Stwierdził, że do tej pory broniliśmy się przed ponurą zarazą, a teraz się to zmieniło. Jego zdaniem jesteśmy bowiem coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki zwiększającym się dostawom, wykorzystać przygotowaną infrastrukturę do szczepień.

Wyraził nadzieję, że pandemia będzie coraz mniej dokuczliwa, a malejąca liczba zakażeń da możliwość odmrażania gospodarki.

– Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, żeby najpóźniej do sierpnia, a mamy rosnącą nadzieję, że może nawet wcześniej. Zależy to od liczby szczepionek, które przyjadą do Polski. Tak, żeby każdy obywatel został zaszczepiony, jeżeli będzie tylko chciał. Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że o skuteczności szczepionek świadczy przykład Wielkiej Brytanii. Zaczęła ona program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje Unii Europejskiej i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań – przekonywał Mateusz Morawiecki. Rząd liczy, że taki sam efekt będzie widoczny również w Polsce.

Premier zaznaczył, że na dostawców szczepionek udaje się wywierać coraz lepszą presję. – Staramy się być z tym systemem Narodowego Programu Szczepień o krok przed dostawami, które spływają do nas coraz szerszą falą i to bardzo, bardzo nas cieszy.

www.radiomaryja.pl

POLECAMY